Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єри України і Росії задоволені взаємодією і розвитком відносин


Прем’єр-міністри України і Росії Микола Азаров і Володимир Путін висловили задоволення станом відносин двох країн і зростанням товарообігу між ними.

На початку їхньої зустрічі в резиденції Путіна в Ново-Огарьові під Москвою російський прем’єр заявив, що оперативна взаємодія, яку виробили між собою керівники урядів двох країн – це «правильна ознака» того, що між ними «кардинальним чином змінилася якість … відносин».

За його словами, це стосується співпраці не тільки в галузі оборони й безпеки, тобто продовження перебування Чорноморського флоту Росії в Криму, не тільки в газовій сфері, а й у багатьох інших напрямках, де «ситуація вирівнюється».

Путін також заявив, що товарообіг між державами виходить «по суті … на докризовий рівень»: після зменшення, за його словами, майже вдвічі минулого року він уже вдвічі збільшився за 4 місяці цього року.

Азаров, зі свого боку, назвав це збільшення «результатом і ознакою нормалізації в політичній сфері».

Голова українського уряду перебуває в Росії на переговорах на чолі делегації, в якій, за повідомленнями, також міністр палива і енергетики Юрій Бойко, міністр аграрної політики Микола Присяжнюк і заступник міністра економіки Валерій Мунтіян.

Із російського ж боку в переговорах беруть участь, крім прем’єра, його заступник Ігор Сєчин, заступник керівника апарату російського уряду Юрій Ушаков та начальник юридичного департаменту «Газпрому» Микола Дубик.

За повідомленнями, головними темами переговорів мали бути розвиток економічних відносин, зокрема, співпраці в енергетиці і транзиті енергоносіїв, а ще питання розвитку Севастополя.
XS
SM
MD
LG