Доступність посилання

ТОП новини

У Стокгольмському суді «Нафтогаз» підіграв «РосУкрЕнерго» – Тимошенко


У Стокгольмському арбітражному суді «Нафтогаз» змінив свою позицію, фактично, на користь компанії «РосУкрЕнерго». Про це заявила колишній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, посилаючись на текст рішення Арбітражного інституту Стокгольмської торгівельної палати.

На засіданні опозиційного уряду вона заявила, що має повний текст рішення Стокгольмського арбітражного суду у справі позову «РосУкрЕнерго» до «Нафтогазу» щодо 11 мільярдів кубометрів газу. За словами Юлії Тимошенко, в її розпорядженні є як оригінал тексту англійською мовою, так і переклад на російську, якою спілкувалися сторони процесу.

Згідно з текстом, який процитувала Юлія Тимошенко, якщо попервах «Нафтогаз» стверджував, що придбання ним 11 мільярдів кубометрів газу мало достатні правові підстави, то потім заявив, що це не так і що «Натфтогаз» більше не може цього стверджувати.

«Нафтогаз», за моєю директивою, займав позицію, що це український газ, придбаний на законних підставах. Коли прийшов на посаду Президента Янукович – «Нафтогаз» отримав інші директиви, і в Стокгольмському суді поміняв позицію, змінив своє правове обґрунтування», – зазначила лідер БЮТ.

Юлія Тимошенко наголосила, що не сумнівається: таку позицію «Нафтогаз» зайняв за вказівкою Президента.

За її словами, сума, яка має бути сплачена «Нафтогазом» або державою Україна компанії «РосУкрЕнерго», становить 4,95 мільярда доларів, а разом із штрафними санкціями – 5,4 мільярда. Сплатити її Україна має «або газом, або грошима», зазначила лідер БЮТ.

За словами Тимошенко, Верховна Рада України повинна негайно порушити питання про відставку Валерія Хорошковського з посади голови Служби безпеки, Юрія Бойка з посади міністра палива та енергетики, а також звільнити нинішнього керівника НАК «Нафтогаз України» Євгена Бакуліна.

Як заявила лідер БЮТ, найближчим часом її фракція зареєструє в парламенті відповідні проекти постанов. «Ми також твердо знаємо, що до такої ж відповідальності мусить бути притягнутий власник, тіньовий керівник компанії «РосУкрЕнерго» пан Фірташ, який славиться тим у світі, що він причетний до всіх тіньових оборудок, пов’язаних з природним газом, а також один з його партнерів, який обіймає посаду керівника Адміністрації Президента Януковича, пан Льовочкін», – заявила Тимошенко.

8 червня Стокгольмський арбітраж зобов’язав «Нафтогаз» повернути «РосУкрЕнерго» 11 мільярдів кубометрів газу й надати додатковий обсяг газу 1,1 мільярда кубів як компенсацію за порушення умов контракту.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG