Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 18:47

Президент Казахстану відзначає ювілей


Сьогодні в Казахстані відбудуться урочистості з нагоди 70-річчя президента цієї країни Нурсултана Назарбаєва.

Назарбаєв очолив Казахстан одразу після розпаду Радянського Союзу 1991 року. На пострадянському просторі лише президент Узбекистану Іслам Карімов керує своєю країною так само довго.

Прихильники Назарбаєва відзначають його роль у здобутті Казахстаном статусу регіонального лідера, організації міжконфесійних релігійних форумів, а також забезпечення головування Казахстану в ОБСЄ цього року. Завдяки значним покладам корисних копалин Казахстан є однією з найбагатших країн СНД і провідним експортером урану у світі.

Водночас критики Назарбаєва відзначають монополізацію політичної влади в країні президентською партією «Нур Отан», внесення до Конституції країни змін, які дозволяють нинішньому лідерові правити мало не довічно, погіршення протягом останніх років ситуації навколо незалежних мас-медіа і опозиційних партій.

З ювілеєм Нурсултана Назарбаєва приїхали привітати король Йорданії і сім президентів, серед яких і Віктор Янукович. Італійський тенор Андреа Бочеллі співав на відкритті парку «Хан Шатири», який здатний прийняти 10 тисяч осіб і включає в себе тропічний пляж і парк атракціонів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG