Доступність посилання

ТОП новини

«Зелений фронт»: міліція затримала ще двох захисників парку Харкова


У Харкові міліція сьогодні затримала ще двох активістів «Зеленого фронту». Про це Радіо Свобода повідомив один з активістів, юрист Євген Соловйов. Захисники лісу, які чергують на місці будівництва автомагістралі в парку імені Горького, сіли перед машинами і у такий спосіб блокували роботу будівельної техніки, заявив юрист.

Вони вимагали дотримання рекомендацій комітету Верховної Ради, який доручив місцевій владі Харкова призупинити вирубку дерев у парку та будівельні роботи до отримання позитивного висновку державної екологічної екпертизи.

Кореспондентові Радіо Свобода наразі не вдалося отримати коментар міліції з приводу нових затримань.

Водночас сьогодні відбувся суд над противниками будівництва магістралі, яких у парку затримали напередодні. За «непокору міліції» суд засудив Сергія Пономаренка до штрафу в 130 гривень. Усього в понеділок правоохоронці затримали п’ятьох активістів.

Тим часом, дорогу в парку огородили колючим дротом і будівельні роботи тривають.

В юридичному департаменті Харківської міськради заявляють, що «усі рішення, пов’язані з будівництвом автодороги і вимушеним видаленням зелених насаджень, ухвалені в суворій відповідності до чинного законодавства». Висновки парламентського комітету про відсутність обов’язкових позитивних висновків та погоджень контролюючих органів щодо будівництва дороги, в міській раді Харкова називають такими, що «не відповідають дійсності», а сам комітет обвинувачують у перевищенні повноважень.

«Рішення ухвалювалися публічно, з проведенням громадських слухань та обговорень, з урахуванням громадської думки про доцільність будівництва і до недавнього часу не викликали будь-якого протистояння», – йдеться у заяві юридичного департаменті Харківської міськради.

Противників вирубки дерев та будівництва дороги через центральний парк Харкова міліція затримує не вперше. До цього двом активістам дали по 15 діб арешту. Згодом «Міжнародна амністія» оголосила їх «в’язнями сумління».


ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG