Доступність посилання

ТОП новини

Польське консульство у Львові запроваджує нову систему реєстрації для отримання віз


Львів – Від однієї до п’яти діб доводиться сьогодні проводити людям у черзі під приміщенням Генерального консульства Польщі у Львові. Але вже від серпня цього року дипломатична установа планує запровадити нову систему реєстрації через інтернет – e-konsulat. Про це повідомив сьогодні консул Ришард Бялацкі. Адже дипломатична установа Польщі у Львові належить до світових рекордсменів щодо кількості видачі віз громадянам України.

Уже через два тижні нова система реєстрація запрацює для великих компаній, товариств, установ, університетів, які мають спільні з Польщею бізнесові справи і проекти. Зареєструватись можна буде на сайті Генконсульства. Спершу польська сторона перевірятиме правдивість наданої інформації і тоді вводитиме у реєстр. Схожа система вдало працює для туристичних фірм, а також у генконсульстві Польщі у Вінниці.

Для фізичних осіб нову систему реєстрації польське консульство у Львові планує запровадити у серпні–вересні цього року. Людина заноситиме особові дані в анкету, роздрукує її уже зі спеціальним штрих-кодом і відповідно буде призначений час відвідання консульства.

«Веселе містечко» біля консульства процвітає

Консул Ришард Бялацкі сподівається, що нова система реєстрації ліквідує величезні черги під приміщенням і зникне так зване «веселе містечко» біля дипломатичної установи, де продають каву, чай, страховки, заповнюють анкети, фотографують, а ще торгують місцями у черзі. Люди кажуть, що ціна за місце у черзі становить від 300 до 500 гривень. Правоохоронці Львова такий вид заробітку вперто не помічають, а польська сторона не має права втручатись у ситуацію.

«Жодної черги не буде для великих компаній чи установ, які увійдуть у реєстрацію. Якщо ця система здасть екзамен на «добре», то ми її розширимо, але вона себе вже оправдала в інших консульствах. Ми зацікавлені якнайкраще обслуговувати українських громадян, поліпшувати візову політику з Україною і не буде ніяких нових стін між Україною і Євросоюзом».

Учитель із закарпатського містечка Рахів Йосип Здебський п’ять днів витратив на черги, щоб здати документи у консульство Польщі у Львові. Чоловікові відкрили шенгенську візу лише на три дні, якою він так і не скористався.

«Я мав запрошення, два дні простояв, але мусів повернутись на роботу, – каже пан Здебський. – Потім знову приїхав у Львів і три дні простояв у черзі. Біля віконечка був три хвилини і все здав, тут проблем ніяких. Але ось потрапити на територію консульства – це випробування».

Візові перепони шкодять розвиткові підприємництва


Візовий Кодекс Європейського Союзу, який запрацював 5 квітня цього року, також суттєво не спростив умови отримання шенгенської візи, зазначають представники Асоціації працедавців Львівщини. Підприємці, після вичікувань у довжелезних чергах далі отримують короткотермінові візи. Дехто вніс зміни в контракти з польською стороною, що усі папери підписуватимуть тільки на території України, через візові проблеми зменшується підприємницька співпраця між Україною та Польщею, бізнесмени шукають ділових партнерів не в сусідній державі, а в Туреччині чи інших країнах, де немає візових труднощів.

«Сьогодні мова йде не лише про перетин кордону, про полегшення отримання візи, а про потребу розширення зовнішньоекономічних зв’язків між Україною та Польщею, про ті кошти, які можуть отримати від вигідної співпраці обидві країни, з податків, митних зборів», – каже голова Асоціації працедавців Львівщини Зеновій Бермес.

За шість місяців цього року Генеральне консульство Польщі у Львові видало понад 135 тисяч віз українцям. Польські дипломати обіцяють, що видаватимуть візи на довший термін, щоб і в такий спосіб зменшити кількість людей у черзі.

До слова, за даними моніторингу громадської організації «Європа без бар’єрів», саме польська дипломатична установа у Львові найменше відмовляє у видачі віз громадянам України.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG