Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція і влада закрутили кадровий ребус


Київ – Опозиції не вдалося відправити у відставку міністра палива та енергетики Юрія Бойка. Також парламент не підтримав звернення до Президента з вимогою відставки голови СБУ Валерія Хорошковського. Проте політики, як опозиційні, так і провладні, не виключають, що до теми відставок парламент повернеться вже восени.

Голова тіньового уряду Сергій Соболєв
Відставки міністра палива та енергетики Юрія Бойка та голови СБУ Валерія Хорошковського опозиціонери вимагали у зв’язку з ухваленням Стокгольмським арбітражем рішення на користь компанії «РосУкрЕнерго». За словами голови тіньового уряду Сергія Соболєва (фракція БЮТ), чинний міністр (Бойко) відстоював інтереси не держави, а одного зі власників «Росукренерго» – Дмитра Фірташа.

«Міністр палива та енергетики безпосередньо впливає на те, щоб «Росукренерго» отримало з держбюджету 5,4 мільярда доларів», – стверджує пан Соболєв.

Натомість колишній депутат-регіонал Ярослав Сухий зазначає, що рішення Стокгольмського арбітражу – це наслідок діяльності попереднього уряду. «Через авантюризм, юридичну безграмотність, правовий нігілізм ваших колишніх і нинішніх вождів, – звернувся він до фракції БЮТ, – Україна нині перебуває не в одному суді міжнародної інстанції».

У підсумку, голосів для того, щоб відправити у відставку міністра та висловити недовіру голові спецслужби не вистачило.

Провладний б'ютівець пророкує відставку Сівковича і Тігіпка

Народний депутат Святослав Олійник
Між тим, депутат-б'ютівець Святослав Олійник, який зареєстрував проект постанови про відставку віце-прем’єра Володимира Сівковича, вважає, що до відставок урядовців Верховна Рада повернеться восени.

«Я не наполягаю на терміновому розгляді. Люди повинні придивитися до діяльності Сівковича більш уважно, в тому числі – і коаліція. Я думаю, що в коаліції не все так однозначно з приводу діяльності Сівковича, є багато незадоволених депутатів. Я це точно знаю», – зауважив Святослав Олійник.

Він не виключає відставку ще одного віце-прем’єра – Сергія Тігіпка, якого зажадала усунути проурядова Компартія.

«Якщо Тігіпко іде на місцеві вибори окремою політичною силою, то, безумовно, йому бажано піти з уряду, – каже депутат-б'ютівець. – Інакше йому буде важко це поєднувати».

Святослав Олійник, хоча й не входить до коаліції, але є соратником заступника голови Адміністрації Президента Андрія Портнова, колишнього заступника голови фракції БЮТ. Проте пан Олійник запевняє, що свою ініціативу ні з ким не узгоджував і не знає «позицію Адміністрації Президента з цього питання».

Регіонали поширюють чутки, а потім їх не коментують

Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов
Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив сьогодні на брифінгу, що «жодних кадрових змін найближчим часом не намічається». Проте представники коаліції неофіційно обговорюють перспективи відставки ще кількох урядовців, зокрема міністра оборони Михайла Єжеля.

«Я не хочу коментувати чутки, – зазначив з цього приводу голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкін. – Стосовно міністра оборони – завтра буде засідання РНБО. Міністр звітуватиме, будуть обговорювати проблемні питання. Після того Президент ухвалюватиме рішення».

У свою чергу, Сергій Тігіпко сьогодні заявив, що не драматизує свою можливу відставку. Він також назвав недемократичним розроблений Партією регіонів закон про місцеві вибори.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG