Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 09:56

ДАІ: лише у Києві півтори тисячі несправних маршруток


Всього у Києві пасажирів перевозять 15 тисяч автобусів різної місткості. Шоста частина із перевірених дев’яти тисяч маршрутних таксі
мають різноманітні несправності, інформує ДАІ за результатами своїх рейдів. Типові порушення – зношені шини, самовільне встановлення місць для сидіння, відсутність аптечок і вогнегасників. Чим ризикує пасажир, коли сідає у маршрутку? Хто контролює перевізників? Як навести порядок на ринку пасажирських перевезень?

Приватні перевізники «пускають» мікроавтобуси за маршрутами, попередньо не перевіривши їхній технічний стан, стверджує Сергій Будник, заступник начальника департаменту ДАІ МВС України: «Технічні несправності автобусів, блокування аварійного виходу, недотримання водіями режиму роботи й відпочинку. А скільки в нас п’яних водіїв!».

І ця ситуація характерна для інших українських мегаполісів. На жаль, додає заступник начальника департаменту ДАІ, водії не проходять передрейсовий медичний контроль і перевірку технічного стану автобусів механіком. І дуже багато перевізників не мають своєї ремонтно-технічної бази, свого автопарку та своєї медичної служби.

Культура перевезення починається з водія

Від 15 до 30 % маршрутів є несправними або технічно застарілими, зазначає голова Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників Віталій Рева. Але це не означає, заспокоює він, що їздити на них небезпечно. Тут ідеться про стан гуми
і двигунів, а також зовнішній вигляд салону.

«У більш-менш нормальному стані автомобілі перевізників, які мають виробничу базу, медичний і технічний контроль. Але є велика група – у Києві до 70 приватних підприємців,– які мають невелику кількість автобусів, що стоять на вулицях. Я особисто сьогодні вранці в районі Червоного Хутора бачив, як прямо на вулиці ночують близько півсотні маршруток, які залучені з інших міст, але працюють у Києві. Вони працюють практично безконтрольно», – розповідає Віталій Рева.

Автопарки оснащені переважно старими машинами, з нових лише «Богдани», говорить водій Віталій, та й ті за 3-4 роки «на ладан дихають».

«Технічний стан деяких машин дуже нехороший. Як водії зараз їздять – таких знущань автомобіль довго не витримує. «Богдан» вміщує 20 сидячих людей і ще 20 стоячих, а запихаються по 100 і більше – це завелике навантаження», – констатує Віталій.

Водія однієї з київських маршруток Олександра Остапенка багато хто з пасажирів знає в обличчя. Олександр переконаний: культура перевезення починається з водія. Особисто він приходить на роботу у білій сорочці і метелику.

«Я сам особисто дивлюся машину. Щоб я не поламався, не дай Бог, щоб не було соромно перед людьми, віддавати їм гроші. Щоб вони 10 хвилин чекали наступної машини. Мій маршрут проходить через лікарню, я повинен вчасно доставити пасажира, щоб він не спізнився до лікаря», – сказав Олександр.

Пасажир, сідаючи у маршрутку, фактично є беззахисним

Безпеку перевезень у маршрутках повинна контролювати Державтоінспекція, котра зараз лише проводить перевірки, стверджує голова Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників Віталій Рева. Пасажир, сідаючи у маршрутку, фактично є беззахисним. Йому часто не видають квиток, відтак у випадку ДТП він не може довести, що їхав саме у цій маршрутці, не кажучи вже про виплату страховки, говорить Віталій Рева.

«Штрафувати можна і водія, і власника підприємства. Водій відповідає за неправильні прийоми управління, якщо він прийняв несправну машину, якщо не пройшов технічний огляд і медика. Паралельно за всі ці питання відповідає власник. Але у нас склалася така тенденція, що в основному всі питання, пов’язані з такими проблемами, вішають на плечі водія», – каже Віталій Рева.

Свого часу Україна закупила багато автобусів закордонного виробництва. Це вантажні мікроавтобуси, які коштували дешевше і не були пристосовані для пасажирських перевезень. Їх уже на місці перероблювали на маршрутні таксі, зазначає Василь Шевченко, екс-заступник міністра транспорту.

«По-перше, отримавши маршрутки, ми знизили рівень безпеки, а по-друге, ці маршрутки переобладнані з вантажних. Окрім того, ввезення автобусів високої якості (навіть тих, що вже були у вжитку) неможливе, оскільки митні обмеження на них залишаються. І всі ці складові впливають безпосередньо на безпеку, технічний стан, конструктивні особливості та обслуговування», – зауважив Василь Шевченко.

У січні цього року в однієї з київських маршруток прямо на ходу відлетіло колесо. У мікроавтобусі «Богдан» були десятки пасажирів, чимало з яких їхали стоячи. І лише дивом обійшлося без жертв. За попередніми даними, ДТП сталося через технічну несправність машини.
  • 16x9 Image

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондент та редактор сайту Радіо Свобода

     

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG