Доступність посилання

10 Грудень 2018, Київ 16:09

КНДР твердить про «дипломатичну перемогу», США відкидають це


Посол Північної Кореї в ООН назвав заяву Ради Безпеки ООН про березневе потоплення південнокорейського корабля «великою дипломатичною перемогою» його країни.

Як заявив Сін Сон Хо у п’ятницю, заява підтвердила позицію Пхеньяна, який від самого початку «дуже чітко висловив позицію, що цей інцидент не має з нами нічого спільного».

При цьому він додав, що Північна Корея продовжить брати участь у шестисторонніх переговорах про її ядерне роззброєння.

Раніше в п’ятницю Рада Безпеки ООН засудила березневий напад на південнокорейський корабель, унаслідок якого він затонув із 46 членами команди.

Але в заяві немає прямого звинувачення Північної Кореї в цьому інциденті, є лише заклик «вжити належних і мирних заходів щодо відповідальних за це».

У заяві, яку схвалили всі 15 членів Ради Безпеки, висловлено натомість «глибоке занепокоєння» з приводу результатів міжнародного розслідування, яке дійшло висновку, що корабель потопила саме північнокорейська торпеда.

У США речник Державного департаменту відкинув твердження про «дипломатичну перемогу» Пхеньяна й наголосив, що заява Ради Безпеки засвідчила «одноголосне засудження» Північної Кореї за потоплення корабля.

Водночас Китай заявив, що заява Ради Безпеки має стати можливістю «перегорнути сторінку» з цим інцидентом. Речник Міністерства закордонних справ Китаю Цінь Ґан також закликав якнайшвидше поновити шестисторонні переговори про ядерне роззброєння Пхеньяна.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG