Доступність посилання

ТОП новини

BP почала нову спробу перекрити вилив нафти в Мексиканській затоці


Нафтова компанія BP почала в суботу нову спробу зупинити вилив нафти з аварійної свердловини на глибині півтора кілометра на дні Мексиканської затоки біля берегів США.

Підводні монтажні роботи мають розмістити над свердловиною новий, більший захисний купол, який має збирати більшу частку нафти, що виливається з неї, ніж купол, встановлений раніше.

Сподіваються, що цей новий купол дозволить затримати до 80 тисяч барелів на день порівняно з нинішніми 25 тисячами барелів; при цьому нині, за оцінками, ще по 60 тисяч барелів щодня далі виливається в воду.

Тим часом протягом чотирьох-семи днів, доки триватиме заміна, від зняття нинішнього купола до встановлення нового, нафта виливатиметься безперешкодно.

Компанія BP перебуває під значним тиском необхідності якнайшвидше зупинити вилив нафти, який від часу аварії 22 квітня завдає великої екологічної й економічної шкоди. Нафта забруднює береги всіх п’яти прибережних із Мексиканською затокою штатів США, спричиняє загибель птахів, морських черепах і дельфінів, руйнує унікальні берегові екосистеми й загрожує рибальству й туризмові в усьому регіоні.

Транснаціональна нафтова компанія BP («Бі-Пі») зі штаб-квартирою в Лондоні до 1999 року була відома як British Petroleum («Брітіш Петролеум»), але відтоді відмовилася від цієї назви й не вживає її, щоб наголосити, що вона вже давно далеко не тільки британська.
XS
SM
MD
LG