Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 14:22

США: проблема нелегальної імміграції


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах президент Барак Обама піддав критиці щойно ухвалений закон штату Аризона, спрямований на боротьбу з нелегальною імміграцією. Обама закликав Конгрес до реформи імміграційного законодавства з тим, щоб виробити закон, єдиний для всієї країни.

Закон ухвалили переважною більшістю голосів законодавчі збори штату Аризона. Відтак поліція має право зупиняти будь-кого просто на вулиці й вимагати пред’явлення документів. Зупиняють зазвичай мексиканців, бо ж Аризона межує з Мексикою, звідки постійно прибувають нелегальні іммігранти.

Поштовх до ухвалення закону про перевірку паперів дало нещодавнє убивство нелегалами фермера, який заборонив їм ночувати на його обійсті.

У низці європейських країн вибіркова перевірка документів на вулиці вважається нормою, але в Америці існує так звана Четверта поправка до Конституції. Вона передбачає «право народу на охорону особи... від необґрунтованих обшуків чи арештів». Отож, Американська спілка захисту громадянських свобод має намір оскаржити аризонський закон у федеральному суді.

Зі свого боку, президент Обама назвав цей закон «погано продуманим» заходом, який можна буде скасувати, якщо федеральний уряд дасть собі раду з реформою імміграційної системи. Виступаючи у Білому домі перед групою прихильників, президент США сказав: «Дякую за підтримку наших зусиль досягнути ухвалення всеохопної імміграційної реформи з тим, щоб Америка залишалася відданою нашій спадщині як країна іммігрантів і як країна законності». Принагідно зауважимо, що президент Джордж Буш, попередник Обами, теж прагнув реформувати імміграційне законодавство, яке нині вважає злочином незаконне перебування на території країни, але Конгрес пропозицію Буша не підтримав.

Імміграційна проблема існує у багатьох країнах Заходу

Це проблема справді глобальна. За даними ООН, у світі нараховується 191 мільйон іммігрантів, причому чимдалі їх більшає. За останнє півсторіччя, від 1960 року, обсяг імміграції майже подвоївся.

Три чверті іммігрантів, тобто 115 мільйонів, мешкають на території 28 розвинених західних країн.. З них третина у Західній Європі, а кожен п’ятий іммігрант – у Сполучених Штатах. Їх в Америці 38 мільйонів, згідно з дослідженнями, здійсненими на замовлення статистичного бюро ООН.

Виходить, що іммігранти становлять понад 12 відсотків американського населення. Скільки ж тут нелегалів? Живемо у відкритому суспільстві. Паспорти люди виписують собі, лише коли їдуть закордон . У переписах населення нелегали воліють не брати участі, тож скільки їх, офіційно не відомо. Щоправда, є підрахунки неофіційні: демографи вважають, що нелегалів у Сполучених Штатах принаймні 12 мільйонів і прибуває їх до мільйона щороку.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG