Доступність посилання

ТОП новини

США: іранський ядерник вільний залишити країну


Державний секретар США Гілларі Клінтон заявила в вівторок, що іранський учений-ядерник, якого Тегеран називає викраденим агентами ЦРУ, перебував у Сполучених Штатах зі своєї власної волі і так само вільний залишити країну.

Вона уточнила, що Шаграм Амірі якраз і збирався попереднього дня вилетіти до Ірану, але не зміг полагодити всіх необхідних дозволів на транзит через інші країни.

Раніше в вівторок в Ірані повідомили, що Амірі в понеділок увечері з’явився до секції інтересів Ірану, яка діє в Вашингтоні при посольстві Пакистану і представляє Тегеран у США за відсутності дипломатичних відносин між цим країнами.

При цьому, за деякими з цих повідомлень, Амірі не сам прийшов до дипломатичного представництва, а його передали американські спецслужби.

Міністр закордонних справ Ірану Манучер Моттакі відтак заявив, що вчений попросив негайно повернути його додому і що США мають дозволити йому залишити країну.

Представник секції інтересів Ірану при посольстві Пакистану у США Алі Шеразі заявив Радіо Машааль, пакистанській редакції Радіо Свобода, що його дипустанова зараз готує для Шаграма Амірі всі необхідні документи, і він вирушить до Ірану найпершим можливим авіарейсом.

Шаграм Амірі, який вочевидь працював на суперечливу ядерну програму Ірану, зник іще рік тому під час прощі до Саудівської Аравії. Тегеран стверджує, що того викрали агенти Центрального розвідувального управління США і що Іран має докази цього. Вашингтон заперечував усі звинувачення Ірану, що його викрали.

Попередніми місяцями на державних телеканалах Ірану та в інтернеті з’явилися кілька відеосюжетів із людиною, яка представлялася Шаграмом Амірі й робила суперечливі заяви: про викрадення агентами ЦРУ й тортури, про добровільне і щасливе життя й навчання у Сполучених Штатах і знову про викрадення і втечу від американських спецслужб.

У США ж засоби інформації повідомляли, що Амірі сам утік до США і співпрацював із ЦРУ.
XS
SM
MD
LG