Доступність посилання

ТОП новини

Тепло й гаряча вода подорожчають через ріст ціни газу – МінЖКГ


Тарифи на теплопостачання й гаряче водопостачання зростуть на 20-25% у зв’язку зі зростанням ціни на газ для підприємств теплокомуненерго на 50% із 1 серпня цього року. Про це повідомив міністр із питань житлово-комунального господарства Юрій Хіврич.

Міністр пояснив, що в собівартості тепла й води газ становить у середньому 53%.

За його словами, рівень оплати житлово-комунальних послуг населенням знизиться лише в перші два місяці після підвищення, а через три місяці повернеться до попереднього значення, яке було до підвищення тарифів.

«Ми сподіваємося на допомогу держави. Ми сподіваємося на те, що люди порахують свої платежі, свої доходи й підуть до соцзабезу, щоб оформити субсидії, й ці субсидії підуть як оплата за комунальні послуги», – зауважив міністр.

Хіврич зауважив, що неплатникам не відключатимуть тепло й гарячу воду, оскільки технічна можливість для цього не передбачена.

За оцінками міністра, тарифи на теплопостачання й водопостачання до кінця цього року більше підвищуватися не будуть.

Граничний рівень ціни на природний газ для підприємств теплоенергетики, що забезпечують опалення й гаряче водопостачання населення, з 1 серпня 2010 року, за рішенням Національної комісії з регулювання електроенергетики, має зрости на 50%.

Відповідно до іншого рішення НКРЕ, відпускні ціни на природний газ для населення з 1 серпня зростуть на 50%.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG