Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 13:57

BP отримала дозвіл і почала випробування заглушки в Мексиканській затоці


Нафтова компанія BP почала вчора випробування на щільність нового купола, який вона встановила над аварійною свердловиною на глибині півтора кілометра на дні Мексиканської затоки і який має перекрити вилив нафти в воду.

Як повідомив один із чільних представників керівництва компанії Кент Веллз, уже закрили один із трьох клапанів купола. Повне закриття і перевірка протривають від кількох годин до двох діб.

Випробування уможливив дозвіл, який надала вчора влада США. Як повідомив начальник об’єднаного командування з подолання наслідків аварії, адмірал Берегової охорони США в відставці Тад Аллен, влада «дала вказівку BP продовжити випробування на щільність».

Раніше це випробування мусили відкласти, бо американські урядовці побоювалися, чи не призведе ця спроба до повного руйнування конструкції гирла свердловини, і вимагали додаткових перевірок.

Компанія BP перебуває під значним тиском необхідності якнайшвидше зупинити вилив нафти, який від часу аварії 22 квітня завдає великої екологічної й економічної шкоди. Від того часу до води щодня виливалися десятки тисяч барелів нафти.

Нафта забруднює береги всіх п’яти прибережних із Мексиканською затокою штатів США, спричиняє загибель птахів, морських черепах і дельфінів, руйнує унікальні берегові екосистеми й загрожує рибальству й туризмові в усьому регіоні.

Американські урядовці, зокрема, президент Барак Обама, назвали цей вилив найбільшою екологічною катастрофою в історії США.

Транснаціональна нафтова компанія BP («Бі-Пі») зі штаб-квартирою в Лондоні до 1999 року була відома як British Petroleum («Брітіш Петролеум»), але відтоді відмовилася від цієї назви й не вживає її, щоб наголосити, що вона вже давно далеко не тільки британська.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG