Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 07:19

У Дніпропетровську вшанували пам’ять Івана Сокульського


У Дніпропетровській обласній філармонії відбувся вечір, присвячений 70-річчю з дня народження поета і правозахисника Івана Сокульського, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Учасники вечора читали вірші Сокульського, слухали розповіді його родичів та друзів, знайомилися з творчою спадщиною дисидента.

Із нагоди ювілею письменника його вдова Орина Сокульська вперше видала друком номери літературно-художнього самвидавівського альманаху «Пороги», який колись творив її чоловік.

На початку нинішнього року, через 18 років після смерті поета, Президент Віктор Ющенко нагородив Івана Сокульського орденом Свободи «за визначний особистий внесок у боротьбу за незалежність України».

Письменники Дніпропетровська, згадуючи поета-патріота, не раз заявляли, що пам’ять Івана Сокульського досі належно не пошанована, а твори видані мізерними накладами.

Іван Сокульський – громадсько-політичний діяч, дніпропетровський поет-«шістдесятник», правозахисник, член Української Гельсінської групи, у якого за плечима було майже два десятиліття радянських концтаборів.

Сокульський був одним із авторів відомого «Листа творчої молоді Дніпропетровська», в якому висловлювався протест проти політики русифікації в Україні та переслідування інтелігенції. Після того, як «Лист» оприлюднили Радіо Свобода й інші закордонні засоби інформації, поета арештували й засудили до ув’язнення.

Повернувшись додому наприкінці 1980-х, він був одним із засновників дніпропетровських обласних організацій Товариства української мови імені Тараса Шевченка та «Меморіалу». Похований у Дніпропетровську.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG