Доступність посилання

ТОП новини
21 Квітень 2019, Київ 19:37

Прикарпатські депутати просять уряд відшкодувати збитки за затоплені поля


Орієнтовна сума збитків від травневих і липневих сильних дощів на Прикарпатті, без врахування зсувів ґрунту, перевищує 987 мільйонів гривень. Таку цифру озвучив на сесії обласної ради голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк.

При цьому він наголосив, що назвати зараз загальні збитки нереально – «не знаємо, у скільки обійдуться протизсувні роботи і укріплення дамб». Між тим, зсувні процеси активізувалися в багатьох районах області.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, під час стихії в області були зруйновані чотири житлові будинки, майже 35 кілометрів автомобільних доріг, п’ять автомобільних мостів, затоплено понад 19,5 тисяч присадибних ділянок та майже 16 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь.

Сесія Івано-Франківської обласної ради ухвалила звернення до Кабінету Міністрів з клопотанням відновити дію норм використання коштів резервного фонду Держбюджету на відшкодування збитків за затоплені присадибні ділянки і сільськогосподарські угіддя. Згідно з постановою уряду від 2008 року, такі відшкодування не виплачувалися.

За підрахунками, на Прикарпатті для надання матеріальної допомоги за затоплені присадибні ділянки і городи потрібно 19 мільйонів 639 тисяч гривень і 3 мільйони 626 тисяч гривень сільськогосподарським підприємствам – за затоплені поля. Як прозвучало на сесії, ці цифри виведені на основі обстежень у всіх населених пунктах області.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG