Доступність посилання

ТОП новини

Московський Патріарх за об’єднання Росії й України (світова преса)


Прага – Газети різних країн пишуть про можливі наслідки візиту в Україну Патріарха Московського Кирила. Фактично більшість оглядачів вважає, що приїзд Кирила на українські терени є не лише душпастирським , але й політичним. Аналітики зауважують, що глава московського православ’я сприяє посиленню «антинаціональних» тенденцій в Україні, ревізії усталених тут на сьогодні історичних реалій, деяких принципових оцінок, наприклад, ролі гетьмана Мазепи, українського Голодомору. Деякі видання наголошують, що й сама українська влада займає нині виразну «антинаціоналістичну позицію», чому сприяє відновлення деяких радянських політичних стереотипів у діях уряду Віктора Януковича.

Польська «Жечпосполіта» у статті «Кирило прибуває для об’єднання Росії й України» цитує деякі з політичних висловлювань Патріарха Московського Кирила перед початком візиту в Україну. Наприклад, Кирило дав політичну оцінку деяким наслідкам діяльності Президента Януковича, відзначив успіхи «розвитку України та політичної стабілізації в державі». Польське видання також цитує Кирила, котрий заявив українському телеканалові «Інтер», що «росіяни і українці – це один народ», хвалив Януковича за «зміцнення співпраці України зі світом, з найближчими сусідами, включно з Росією, а також Європою і США». Газета також вважає, що напередодні приїзду Кирила до України його прибічникам вдалося «намовити владу Києва перейменувати частину вулиці Мазепи на Лаврську, котра прилягає до Києво-Печерської Лаври, центру підпорядкованої Москві УПЦ Московського патріархату». «Жечпосполіта» наводить відгуки щодо приїзду Кирила в Україну пересічних українців, чимало з яких кажуть, що «не чекають від цього візиту нічого доброго, бо Кирило приїде сіяти ворожнечу». Польське видання цитує експертів, котрі не лише наголошують на політичному характері перебування патріарха Московського в Україні, а й не виключають масових протестів проти Кирила в багатьох регіонах держави.

На сторінках американського аналітичного видання Jamestown.org з’явилася нова статті відомого аналітика Тараса Кузя, котрий попереджає, що нова українська влада підняла в Україні шалену «антинаціоналістичну кампанію», в який не гребує старими й фальшивими радянськими контрпропагандистськими прийомами, від яких тхне інколи ще ідеологічними штампами 1930-х років. За цим, як зауважує автор статті, криються наміри «проросійських сил» дискредитувати не лише правові оцінки українського Голодомору як «геноциду», але й взагалі змінити характер діяльності таких установ як Інститут національної пам’яті, Міністерство освіти й науки, докорінно змінити шкільні підручники історії у «проросійському дусі». Тут цитуються експерти, котрі вважають, що «антинаціоналізм» нинішньої влади направлений на посилення нової політики правлячої Партії регіонів, Президента Януковича щодо національностей в Україні, яка є «відкрито антиукраїнська і прорадянська».

Російська «Нєзавісімая газета» вважає, що за загостренням українсько-румунського територіального протистояння стоять США і Росія. Але якщо США, котрі вже планують розмістити на румунській території свої сили ПРО, активно підтримують Бухарест у його досить агресивній зовнішній політиці щодо сусідньої України, то Росія тут займає лише позицію пасивного спостерігача. «Нєзавісімая газета» також інформує про досить гострі переговори Києва і Бухареста щодо гирла Дунаю, проблемної ситуації довкола українського острова Майкан, на який претендує тепер Румунія, та звернення Києва з цього приводу до Єврокомісії. Московське видання цитує побоювання деяких українських політиків із приводу того, що слідом за втратою, за їхніми словами, 80 відсотків шельфу довкола острова Зміїний, ймовірна втрата й українського острова Майкан на Дунаї, а там недалеко й до втрати Україною Буковини та південної Бесарабії.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG