Доступність посилання

ТОП новини

Янукович підтримує «єдиний російський простір» (європейська преса)


Прага – Європейські газети продовжують інформувати про все більш явну політику зближення з Росією, яку проводить нинішній Президент України Віктор Янукович. Оглядачі особливо наголошують на тому, що Янукович, котрий пов’язує з себе з російським православ’ям, «рішуче підтримує Московську церкву» і політику, яку проголошують патріарх Московський Кирило та Президент Росії Дмитро Медведєв. Деякі видання звернули увагу також на зміни у політичній лексиці Генсекретаря НАТО Расмуссена, котрий вважає нормальним відхід України від позиції членства в НАТО і проголошення Києвом політики нейтралітету. Разом з тим газети цитують главу українського уряду Миколу Азарова, котрий заявляє Європі, що Україна не знаходиться в Азії і прагне до членства в ЄС.

Польська «Жечпосполіта» звертає увагу на те, що патріарх Московський Кирило, котрий дружить із Президентом України, все частіше вживає термін «єдиний російський простір», котрий охоплює й Україну. Газета не виключає, з посиланням на експертів, що у найближчий час відбудеться щось на кшталт об’єднання Української православної церкви Московського Патріархату (УПЦ МП) із Російською православної церквою і Патріарх Кирило може стати Патріархом не лише Московським, а й Київським. Тим більше, що, як зауважує «Жечпосполіта», Президент України Янукович, який пов’язує себе з російським православ’ям, УПЦ МП, «рішуче підтримує московську церкву». Польське видання також інформує, що Московський патріарх Кирило тісно співпрацює з президентом Росії Дмитром Медведєвим і концепція «єдиного російського простору», яку російська церква нині всіляко пропагує, має відіграти особливу роль у зміцненні позиції Медведєва перед президентськими виборами в Росії у 2012 році. Така політизація православ’я Кремлем викликає занепокоєння в українських православних церков і експерти не виключають, що у закулісних переговорах між українцями з УПЦ Московського Патріархату, Київського Патріархату та Українською православною автокефальною церквою може дійти до часткового об’єднання між цими українськими православними церквами. Українських православних лякає те, що деякі промосковські православні ієрархи закликають патріарха Московського Кирила до прийняття титулу «Патріарха Московського, Київського і всієї Русі». Сам Кирило, як каже український експерт Кость Бондаренко, не проти цього, але ж є митрополит Володимир, глава УПЦ МП. Він би мусив відійти, і от тоді Кирило став би і главою УПЦ МП.

Глава українського уряду Микола Азаров заявив у інтерв’ю німецькій «Зюддойче Цайтунґ», що Україна може стати членом ЄС десь через 7-10 років. Азаров сказав про очікування Києва, що ЄС буде діяти за принципом взаємності і відкриє для українських громадян двері для безвізових подорожей, бо Україна вже зробила таке для європейців. Азаров вважає, що «Україна виконала всі вимоги ЄС для введення безвізового пересування українців, включно з угодою з Росією про сухопутні кордони і покращенням системи прикордонного контролю». А на сьогодні, як сказав Азаров німецькій газеті, для України головне – «це встановлення економічних зв’язків» і піднесення національної економіки, для чого «будь-яка допомога з боку сусідів у ЄС лише бажана». Глава українського уряду також наголосив, що для Києва важлива лібералізації торгівлі, як з Росією, та і з ЄС, і що «одне одному не суперечить».

Турецька Hürriyet інформує, що генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен відсовує вступ України до альянсу на другий план і заявляє про «повагу до рішення українського Президента Віктора Януковича – визначити Україну як нейтральну країну. Про це Расмуссен заявив під час саміту НАТО наприкінці минулого тижня в Брюсселі і додав, що «українське бажання зосередитися на партнерстві і співпраці з альянсом, а не на членстві у ньому – це чудово для нас, і ми якраз це й зробимо». Газета також зауважила, що Президент Янукович зосередився на підтримці російських ініціатив у зовнішній політиці, зокрема – на ідеї Кремля щодо розбудови нової системи європейської системи безпеки.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG