Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 23:31

«Уроки албанської» для України


Міжнародний суд у Гаазі

Київ – Чи відіб’ється визнання незалежності Косова Міжнародним судом на українській зовнішній політиці? Думки експертів з цього приводу розділилися. Одні вважають, що зовнішньополітичний курс України в підсумку може стати ближчим до російського. Інші переконані, що позиція України щодо невизнання самопроголошених держав залишиться незмінною.

Одностороннє проголошення незалежності Косова не суперечить нормам міжнародного права – такий консультативний висновок ухвалив Міжнародний суд у Гаазі. Офіційної реакції українського МЗС з приводу цього рішення найвищого судового органу ООН на даний момент ще немає. Проте до останнього часу Україна не визнавала самопроголошені державні утворення.

«Мені здається, що це рішення треба приймати таким, яким воно є, – каже колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко. – Але я б не став проводити паралелей із ситуаціями, які тією чи іншою мірою можуть нагадувати те, що відбулося в Косові. Стосовно наслідків для зовнішньої політики України я так само не став би драматизувати ситуацію».

Член парламентського комітету у закордонних справах депутат-б'ютівець Андрій Шкіль вважає, що офіційний Київ навряд чи визнає незалежність Косова, проте може визнати самопроголошені Абхазію та Південну Осетію, як це зробила Росія.

«Нинішня Україна не здатна на проведення незалежної зовнішньої політики, – стверджує опозиціонер. – Вона працює зараз в обслуговуванні, в сервісі Кремля».

Президент Янукович зрозумів, що кандидат Янукович помилявся

Натомість колишній заступник міністра закордонних справ, а нині керівник міжнародних програм Центру імені Разумкова Валерій Чалий вважає, що позиція України залишиться незмінною.

Валерій Чалий звертає увагу на те, що Віктор Янукович, перебуваючи в опозиції, виступав за визнання незалежності Абхазії та Південної Осетії, проте, ставши президентом, дезавуював цю свою заяву. Він вважає дуже позитивним те, що «Президент Янукович не став повторювати кандидата Януковича».

З огляду на потенційну небезпеку сепаратистських рухів абсолютна більшість експертів вважає позицію офіційного Києва щодо невизнання самопроголошених держав виправданою.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG