Доступність посилання

ТОП новини

BP поновлює роботу над виливом нафти в Мексиканській затоці


Нафтова компанія BP знову вивела свої судна і працівників до місця виливу нафти в Мексиканській затоці в суботу після того, як буря, що вирувала на цьому місці, вщухла.

Як повідомив керівник операцій боротьби з виливом, адмірал Берегової оборони США в відставці Тад Аллен, протягом трьох-п’яти днів може початися наступний етап операції – остаточного перекриття аварійної свердловини шляхом запомповування до неї спеціального важкого бурового розчину і цементу.

За його повідомленнями, купол, яким перекрили були гирло свердловини минулого тижня, тим часом тримає нафту.

Таким чином, вилив нафти вдалося перекрити вперше від часу аварії на нафтовидобувній платформі, яку використовувала компанія BP, 20 квітня. Тоді внаслідок вибуху загинули 11 осіб, платформа була зруйнована і нафта пішла в море.

Цей вилив нафти, найгірший в історії США, завдає великої екологічної й економічної шкоди. Нафта забруднює береги всіх п’яти прибережних із Мексиканською затокою штатів США, спричиняє загибель птахів, морських черепах і дельфінів, руйнує унікальні берегові екосистеми й загрожує рибальству й туризмові в усьому регіоні.

Транснаціональна нафтова компанія BP («Бі-Пі») зі штаб-квартирою в Лондоні до 1999 року була відома як British Petroleum («Брітіш Петролеум»), але відтоді відмовилася від цієї назви й не вживає її, щоб наголосити, що вона вже давно далеко не тільки британська.
XS
SM
MD
LG