Доступність посилання

ТОП новини

Туреччина веде нові переговори про обмін іранського урану


Міністри закордонних справ Туреччини, Ірану й Бразилії зустрілися в неділю у Стамбулі на переговори про схему обміну іранського незбагаченого урану на готове ядерне паливо для іранського дослідницького реактора, про яку ці країни домовилися раніше.

Як заявило МЗС Туреччини, Анкара продовжить свої зусилля з метою полегшити дипломатичний вихід із протистояння навколо ядерної програми Ірану.

У травні ці три країни уклали домовленість, так звану Тегеранську декларацію, за якою Іран мав би передати частину свого низькозбагаченого урану, 1 тисячу 200 кілограмів, на зберігання до Туреччини, а в обмін отримав би готове ядерне паливо зі збагаченого урану від Франції і Росії.

Міжнародна спільнота раніше пропонувала схожу схему, але з деякими принципово відмінними подробицями. Тегеранську декларацію в світі фактично відкинули через те, що вона не вирішує головної проблеми: за нею Іран зовсім не має наміру припинити власну програму збагачення урану.

Ця програма, припинення якої домагаються у світі, викликає підозру, що Тегеран може прагнути здобути ядерну зброю. Іран заперечує це, але переконливих доказів суто мирного характеру своєї програми не надає.
XS
SM
MD
LG