Доступність посилання

ТОП новини

Лужков: позиція щодо Севастополя незмінна, російський флот там назавжди


Мер Москви Юрій Лужков, перебуваючи в неділю в Севастополі на святкуванні російського свята Дня ВМФ Росії, знову заявив, що його позиція стосовно цього українського міста не змінилася.

Юрій Лужков, якому раніше не раз забороняли в’їзд до України за його твердження про «російський статус» Севастополя чи й усього Криму й заклики «повернути» їх Росії, також висловив задоволення, що нинішній Президент України Віктор Янукович, обійнявши цю посаду, «повернув це право, близьке моєму серцю, бути в Севастополі, в Криму, на Україні».

Він також висловив упевненість, що російський Чорноморський флот перебуває в Севастополі «назавжди».

А в Міністерстві закордонних справ України, за його словами, «можливо, є рудименти старої філософії, яка пов’язана з протистоянням двох наших братніх націй».

Так Лужков прокоментував критичну реакцію в МЗС України на його попередню заяву на початку тижня, що він не має наміру змінювати свою позицію щодо статусу Севастополя.

Як сказав тоді речник МЗС України Олег Волошин, такі заяви «не відповідають ані стратегічному партнерству, ані добросусідським відносинам між Росією та Україною». За його словами, в міністерстві «найбільш серйозним чином поставились до заяв Лужкова стосовно Севастополя».
XS
SM
MD
LG