Доступність посилання

ТОП новини

Футбольними уболівальниками у Львові опікуватимуться волонтери


(архівна фотографія) Футбольні вболівальники у Південні Африці
(архівна фотографія) Футбольні вболівальники у Південні Африці

Львів – У Львові розробили концепцію волонтерської служби УЄФА до Євро-2012. Згідно з цією програмою, у місті Лева буде залучено 940 місцевих волонтерів, які працюватимуть під час проведення чемпіонату з футболу і допомагатимуть футбольним фанам. Чи зголошуються молоді люди працювати волонтерами і які до них ставлять вимоги?

2000 осіб прибудуть в Україну (по 500 осіб у кожне місто) з різних країн світу від УЄФА і вони допомагатимуть важливим персонам, командам і суддям. А вболівальниками і туристами опікуватимуться місцеві волонтери. Такі групи створюють в українських і польських містах.

У Львові діятимуть 13 підрозділів волонтерської служби, які надаватимуть гостям довідкову інформацію, працюватимуть у фан-посольствах і кемпінгах, медіа-центрі, обслуговуватимуть людей із особливими потребами, оформлятимуть місто, надаватимуть першу медичну допомогу.

Окрім цього, у Львів прибудуть волонтери-джокери – це молоді люди з усього світу, які мають досвід волонтерства і можуть працювати у тому місці, де потрібна негайна допомога. Волонтери-джокери вирізняються своє надійністю, досвідом, відповідальністю і вмінням.

Шістдесят відсотків молодих людей, які уже зголосились працювати волонтерами, – студентки львівських вузів. Але пройдуть конкурс ті, хто вільно володіє англійською, вирізняється відповідальністю і бажанням допомагати іншим.

Усіх охочих, хто зголоситься на волонтерство, одразу залучатимуть до роботи на різноманітних масових заходах, у соціальних проектах, а протягом місяця львівські волонтери стажуватимуться у Польщі, розповіла працівник департаменту Євро-2012 міськради Соломія Білонога. Зокрема, молоді люди пройдуть тренінги. Запрошуватиме мерія до співпраці і старших львів’ян.

Львів має вчитись волонтерству у Вроцлава


Представник громадського об’єднання «Спілка форум» Олена Колосович три роки поспіль працює волонтером. Днями вона повернулась із польського міста Вроцлава, де спостерігала за роботою польських колег. Олена каже, що у Вроцлаві злагоджено діють дві групи волонтерів. Одна з них займається допомогою людям на місцевому рівні і туди може звернутись будь-хто з мешканців, а інша має досвід роботи на багатолюдних релігійних, культурних, спортивних заходах.

Власне, Львову варто перейняти досвід Вроцлава, щоб на міському рівні постійно працювала волонтерська служба. Однак для цього львівській молоді бракує усвідомлення і необхідності допомагати іншим безкоштовно. А ще у Львові, наголошує Олена Колосович, групи працюють локально, тобто при окремому виші чи громадській організації, і немає налагодженої роботи на рівні міста задля громади.

Офіційна реєстрація волонтерів розпочнеться влітку наступного року і триватиме до грудня. А до середини березня 2012 року мають бути сформовані волонтерські групи, які допомагатимуть УЄФА організувати чемпіонат і створити комфортні умови для перебування у Львові вболівальників і туристів. Адже Чемпіонат Європи з футболу за масштабами вважають третьою подією у світі.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG