Доступність посилання

ТОП новини

Президент Афганістану засудив витік секретної інформації військових


Президент Афганістану Хамід Карзай назвав «надзвичайно безвідповідальним і шокуючим» оприлюднення таємних американських документів про війну в Афганістані.

Карзай висловив стурбованість тим, що відомості в цих матеріалах, ставлять під загрозу життя афганців, які передавали інформацію командуванню НАТО.

Понад 90 тисяч таємних військових документів про війну в Афганістані за 2004-2009 роки оприлюднила днями міжнародна компанія WikiLeaks, подавши їх на власному сайті й передавши до кількох газет у Великій Британії, США й Німеччині.

Серед них, зокрема, повідомлення про загибель цивільних афганців, які не йшли до офіційних рапортів, чи дані про таємні операції американських сил спеціального призначення проти чільників ісламістського руху «Талібан». Повідомлялося також, що 15 тисяч опублікованих документів містять імена афганців, які співпрацювали з військовими.

Крім того, сьогодні Карзай поставив під сумнів готовність західних союзників надавати підтримку афганським силам у знищенні баз талібів за межами Афганістану.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG