Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 06:04

Болгарія і Румунія готуються прийняти своїх ромів із Франції


Міністр внутрішніх справ Болгарії Цветан Цветанов заявив у четвер, що його країна та Румунія вживають спільних кроків для повернення своїх громадян ромської національності, яких збираються видворяти з Франції через порушення закону.

У Румунії тим часом прем’єр-міністр Еміл Бок заявив цього ж дня, що всі країни Європейського Союзу мають «спільну відповідальність» стосовно ромів, які зазнають широкої дискримінації.

Французькі урядовці звинувачували владу Румунії, громадянами якої є близько мільйона ромів, у невиконанні своїх зобов’язань щодо інтеграції ромів.

Уряд Франції заявив у середу, що має намір ліквідувати всі нелегальні табори ромів у цій країні протягом трьох місяців і депортувати тих ромів-прибульців із інших країн, які порушили закон, до країн їхнього походження.

Опозиція у Франції і правозахисники назвали цей крок «ксенофобським» і «расистським».

За повідомленнями, більшість ромів, які перебралися до Франції останніми роками і нині живуть там, – громадяни Румунії і Болгарії, які після вступу цих країн до Євросоюзу 2007 року отримали право на свободу пересування як громадяни ЄС.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG