Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 04:16

ГПУ: Ланґе затримували через його втручання у внутрішні справи України


Генеральна прокуратура України заявляє, що керівника українського представництва Фонду Конрада Аденауера, громадянина Німеччини Ніко Ланґе минулого місяця затримували за дорученням Служби безпеки України через його втручання у внутрішні справи України.

Про це йдеться у висновку Генпрокуратури за результатами перевірки у зв’язку із зверненням першого Президента України Леоніди Кравчука.

«Державна прикордонна служба України виконувала доручення Служби безпеки України, ухвалене на підставі положень абзацу 2 ч. 2 ст. 25 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», у зв’язку з порушенням ним (Ланґе) норми «Декларації про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин та співпраці між державами відповідно до Статуту ООН» від 1974 року, що полягає в обов’язку іноземних громадян не втручатися у справи, які входять до внутрішньої компетенції іншої держави», – йдеться у повідомленні прес-служби ГПУ.

Генеральна прокуратура також повідомляє, що «подальше рішення про скасування заборони в’їзду Ланґе схвалили у зв’язку з локалізацією негативних чинників, що могли вплинути на державну безпеку країни внаслідок діяльності цієї особи».

«Таким чином, жодних негативних міжнародних наслідків для України не відбулося, оскільки, як зазначено у відповідній заяві глави МЗС ФРН Ґідо Вестервелле від 05.07.10, у Берліні вважають інцидент з Ніко Ланге вичерпаним і розглядають його як «непорозуміння», – заявляє прес-служба Генпрокуратури.

26 червня прикордонники затримали в аеропорту «Бориспіль» Ніко Ланґе та впродовж 10 годин відмовляли йому у в’їзді в Україну.

Раніше німецький експорт у своїй статті критично оцінив дії команди нового Президента України Віктора Януковича.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG