Доступність посилання

ТОП новини
18 Березень 2019, Київ 21:26

Із Мілана до Шанхая на авто без водія


Рим – Незвичайна автомобільна експедиція вирушила з італійського Мілана до китайського Шанхая. Інтерконтинентальний тур вперше долають чотири електроавтомобілі без водія за кермом. Транспортні засоби, створені італійськими інженерами, називають прикладом інноваційних технологій для розробки автомобілів нового покоління.

Такого, певно, не снилося і Марко Поло. Італійський купець та мандрівник вісім віків тому був першопрохідцем на шляху із Західної Європи до Азії. У XXI столітті шовковий шлях долає караван електричних машин без пілота, обладнаних новітніми системами керування.

Маршрут завдовжки 13 тисяч кілометрів пролягає у різних кліматичних умовах і дорожніх обставинах. Машинам доведеться пересуватися через міські затори Москви і пустелю Гобі.

Автомобіль-робот

Електричні автоматичні засоби для пересування спроектували в університеті міста Парма за фінансового сприяння Євросоюзу. Керівник команди розробників, професор Альберто Броджі розповів: «Ці машини можуть рухатися автоматично, сприймаючи усі перешкоди та об’єкти довкола: локалізують пішоходів, велосипедистів, інші автомобілі, відчувають також повороти на дорозі. Тобто наші авто розуміють світ, що відкривається перед ними, і потім автоматично вирішують, як їм рухатися».

Автомобіль керується автономно через комп’ютер, що отримує живлення від сонячних панелей, вмонтованих на даху транспортного засобу. «Автоматичний пілот», тобто уся система обладнання, є екологічно безпечною, бо функціонує завдяки сонячній енергії.

Караван рухається зі швидкістю 60 кілометрів на годину. Час від часу необхідні зупинки для підзарядки електричних батарей автівок. «Машини рухаються за допомогою автомобіля-провідника: одне авто їде попереду, реєструючи усі дані дорожньої ситуації, а слідом за ним в автоматичному режимі їде інше. Ця машина, яка слідує позаду, використовує датчики, телекамери, лазер, щоб бачити авто попереду і розуміти, де є перешкоди на шляху», – пояснив Альберто Броджі.

Зважаючи на експериментальні умови, в обох машинах є по два члени експедиції на випадок непередбачуваних обставин. Маршрут пролягає не автотрасами, а невеликими дорогами. Наприкінці жовтня караван планує дістатися Шанхая.

Автомобіль майбутнього?


Перше інтерконтинентальне випробування покаже, чи можливо транспортувати товари із одного континенту на інший автомобілями, які не забруднюють довкілля, рухаються завдяки зеленій енергії і практично без втручання людини.

Після великої подорожі із Мілана до Шанхая італійські інженери-розробники мріють запустити свої автомобілі без пілотів на міські дороги і таким чином поліпшити мобільність дорожнього руху у великих містах, які потерпають від заторів.

Є сподівання, що розумні авто нового покоління допоможуть зменшити кількість жертв дорожньо-транспортних пригод. Щороку на європейських дорогах гинуть 40 тисяч людей. Понад 90 відсотків аварій провокує людський фактор. Якби подібні системи встановити на автомобілях, загиблих, можливо, було б і менше.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG