Доступність посилання

ТОП новини

ОАЕ обмежать «непідцензурні» комунікатори BlackBerry


Телекомунікаційний регуляторний орган Об’єднаних Арабських Еміратів оголосив у неділю, що в жовтні обмежить надання послуг мобільних комунікаційних пристроїв BlackBerry з міркувань «національної безпеки».

Як мовиться в повідомленні, здійснення комунікаційних можливостей апаратів цієї марки, зокрема, електронної пошти, служби швидких повідомлень і перегляду інтернету, буде припинено з 11 жовтня, бо влада країни не має можливостей нагляду за ними.

Урядовий орган, що відповідає за цензурування певного матеріалу в інтернеті, зокрема, блокування порнографії, інших зображень оголених тіл, а також деяких політичних сайтів, іще минулого тижня попереджав, що послуги мережі BlackBerry надаються «неналежним чином» через те, що, як скаржаться цензори, деякі дані користувачів зберігаються на серверах компанії за кордоном.

Правозахисна організація «Репортери без кордонів» кілька днів тому вже виступала зі звинуваченнями на адресу ОАЕ в «залякуванні й арештах» користувачів послуги швидких повідомлень мережі BlackBerry, за допомогою якою ті, за повідомленнями, домовлялися вийти на протест проти підвищення цін на газ.

За деякими оцінками, в Об’єднаних Арабських Еміратах є до 500 тисяч користувачів апаратів BlackBerry. Тим часом не відомо, чи заторкне нове обмеження тільки внутрішніх користувачів, а чи й прибульців, які користуватимуться місцевим роумінгом.

Пристрої BlackBerry виробництва канадської компанії RIM не лише є мобільними телефонами, а й мають низку інших комунікаційних можливостей, зокрема, електронної пошти чи служби швидких повідомлень. При цьому комунікатори цієї марки використовують власні мережі поширення таких повідомлень і використовують власне шифрування, що значно утруднює контроль над діями їхніх користувачів із боку спецслужб.
XS
SM
MD
LG