Доступність посилання

ТОП новини

У Болгарії заявляють про віднайдення мощів Івана Хрестителя


Група болгарських археологів заявила в неділю, що відкрила мощі Святого Івана Хрестителя, відомого також як Іван Предтеча.

Як повідомив керівник експедиції, професор Казимир Попконстантинов, кілька днів тому вчені знайшли так званий релікварій, скриньку для зберігання мощів, при розкопках руїн храму колишнього монастиря Святого Івана Предтечі на острівці Святого Івана в Чорному морі, неподалік міста Созопола.

Коли рідкісну за матеріалом алебастрову скриньку, як вважають, зроблену в 4-му столітті, в неділю відкрили, там виявили частину щелепи, зуб і кістку руки.

Дослідники проголосили їх автентичними мощами Святого Івана Предтечі на підставі знайденого на релікварії напису, а також історичних документів, за якими у Вселенському Патріархаті в Константинополі, нинішньому турецькому Стамбулі, в давнину зберігалися саме частина черепа і руки Івана Хрестителя. Археологи вважають, що саме їх свого часу подарували болгарському монастиреві в ім’я цього святого, який до його руйнування турками в 17-му столітті був визначним центром християнства.

Тим часом знахідку тільки мають направити на антропологічний аналіз, який має з’ясувати, кому могли належати кістки.

А в Болгарії вже говорять, що місто Созопол, в одному з храмів якого вже є частинка Святого хреста і мощі Святого Андрія, отримавши нову велику святиню, тепер має стати «другим Єрусалимом» і значним центром паломництва.

У світі існує велика кількість мощів, які приписують Іванові Хрестителю, серед того й однакових частин тіла.

Іван Предтеча, або Іван Хреститель, за біблійними переказами, був попередником Ісуса Христа і передрік його пришестя, а також проповідував хрещення на знак покаяння і хрестив самого Ісуса в водах річки Йордану.
XS
SM
MD
LG