Доступність посилання

ТОП новини

Із наближенням виборів проурядова коаліція в кримському парламенті захиталася


Сімферополь – У Криму знову посварилися місцеві регіонали з прокремлівськими активістами-«русоєдами». Лідери політичного руху «Російська єдність» з проурядової коаліції в кримському парламенті з наближенням виборів почали різко критикувати політику Президента Віктора Януковича та Партії регіонів. «Регіонали» без відповіді не залишаться, вважають кримські оглядачі.

Днями лідери прокремлівського політичного руху «Російська єдність», який має свою депутатську групу у Верховній Раді Криму, що у свою чергу, увійшла до провладної коаліції та делегувала своїх членів до кримського уряду, різко і публічно розкритикували українську і кримську владу в особі посадовців Партії регіонів. Чиновникам-регіоналам дісталося за підвищення цін на газ для населення і за рішення виділити на ремонт будівлі Ради міністрів АРК кошти у більш як 10 мільйонів гривень.

На останньому факті «Російська єдність» вирішила широко попіаритися. Відповідна критична заява лідера цього руху Сергія Аксьонова («Якщо наведення порядку в Криму уряд автономії починає з ремонту власного приміщення, то ми проти таких «реформ»!») була роздрукована як політична реклама у більшості кримських видань.

«Регіонали» захищаються: ми в одному човні!


Один із керівників кримського парламенту, член Партії регіонів Григорій Йоффе сказав Радіо Свобода, що перш ніж критикувати владу, представники «Російської єдності» мають покинути цю владу, де вони широко представлені. Він нагадав, що активісти цього руху обіймають посади віце-прем’єра, першого віце-спікера, очолюють урядові відомства і комісії в парламенті.

У Верховній Раді АРК до провладної коаліції увійшли 76 депутатів із 6 фракцій і груп, у тому числі – усі 12 членів депутатської групи «Російська єдність».

Голова кримського уряду Василь Джарти у своїй відповіді «русоєдам» був делікатнішим, він заявив, що критикувати завжди легше, аніж брати на себе відповідальність. Партія регіонів «таку відповідальність взяла і готова співпрацювати» з усіма політичними силами Криму, але без взаємної критики, сказав Василь Джарти.

На думку низки місцевих оглядачів, насправді це означає, що «Російська єдність» вже ближчим часом може втратити деякі посади на користь тих сил, які готові до такої «співпраці без критики» з «регіоналами».

Чи доживе проурядова коаліція у Верховній Раді Криму до виборів?

Представники і Партії регіонів, і «Російської єдності» кажуть, що коаліція жива, з неї ніхто не виходить і нікого вона не виштовхує. Але кримський експерт Микола Семена зазначає, що створення коаліції було політичним кроком, адже законодавство не вимагає її формування у Верховній Раді Криму. Оскільки «русоєди» фактично оголосили війну «регіоналам», то політичної коаліції де-факто уже немає.

За його словами, багато кримських політичних сил, як у цьому випадку з Партією регіонів і блоком «Російська єдність» експлуатують «одну і ту ж проросійську ідею, бо іншої в Криму просто не бачать». Микола Семена називає це «грою на одному й тому ж електоральному полі».

З одного боку, це їх зводить в одну коаліцію, а з іншого – з наближенням виборів між ними «все більше і більше загострюватимуться суперечності, загострюватиметься боротьба за електорат», вважає аналітик Микола Семена. На його думку, вибори члени коаліції зустрінуть якщо не непримиренними ворогами, то запеклими суперниками.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG