Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 13:08

Суд у Грузії конфіскував українське судно за захід в абхазький порт


Міський суд грузинського міста Поті ухвалив рішення конфіскувати судно «Акорд», яке плаває під українським прапором, за порушення закону Грузії «Про окуповані території». Про це повідомив сьогодні речник міністерства закордонних справ України Олександр Дикусаров.

За його словами, з одинадцятьох членів екіпажу (усі – громадяни України) конкретні звинувачення в незаконному перебуванні в Абхазії висунені чотирьом українцям. Після того, як консульські працівники України провели переговори з грузинською владою, обвинувачених відпустили з-під варти за грошову заставу, повідомили в МЗС.

«Суд вирішив конфіскувати судно як засіб скоєння злочину. Судно «Акорд» знаходиться в акваторії військової бази порту Поті, 11 членів екіпажу – громадян України – перебувають на борту. Обмеження щодо їхнього сходження на берег та перебування у місті Поті відсутні. Екіпаж забезпечений продуктами харчування і достатньою кількістю води. На судні перебуває представник судновласника, вирішується питання щодо доцільності подальшого перебування екіпажу на судні «Акорд», – заявив Дикусаров.

28 липня співробітники департаменту берегової охорони прикордонної поліції МВС Грузії затримали українське судно «Акорд». Підставою для затримання став захід судна у територіальні води Абхазії без відома Грузії.

Раніше повідомляли, що проти капітана судна, громадянина Росії, через це порушили кримінальну справу.

Грузія офіційно вважає свої сепаратистські регіони Абхазію і Південну Осетію за території, окуповані Росією; Росія визнала ці самопроголошені утворення за «самостійні держави» і тримає в них свої війська. В’їзд іноземців до них значно обмежений; зокрема, заборонене морське сполучення з узбережжям Абхазії.

Міністерство закордонних справ України ще минулого року застерігало українських громадян, зокрема, судновласників, не порушувати закону Грузії «Про окуповані території».

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG