Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську зніматимуть перші українські мультики для глухонімих дітей


Над стрічками для дітей з вадами слуху та мовлення, які починають знімати в Дніпропетровську, працюватимуть їхні однолітки – вихованці обласного кіноцентру «Веснянка». Про це повідомили сьогодні в самому кіноцентрі.

Герої мультфільмів будуть розмовляти один з одним мовою жестів, знайомою глухонімим дітям. Створювати анімаційні фільми будуть юні режисери і сценаристи, ідеї сценаріїв пропонуватимуть самі діти з вадами слуху та мови, вихованці спеціалізованого інтернату.

У перспективі – створення також кількох повнометражних фільмів за участю дітей-інвалідів слуху. Крім того, уже існуючі мультфільми та ігрові фільми будуть адаптувати для цієї категорії юних глядачів, супроводжуючи стрічки сурдоперекладом.

Позашкільний заклад нового типу – обласний дитячо-юнацький кіноцентр «Веснянка» – працює у Дніпропетровську двадцять років. Він створений на базі народної мультстудії. Тут діти вчаться мистецтву створення мультфільмів, ігрового та документального кіно.

Вихованці кіноцентру – переможці багатьох дитячих кінофестивалів у Парижі, Берні, Москві, Тбілісі та інших містах. Нинішнього літа роботи вихованців «Веснянки» перемогли вже у двох міжнародних конкурсах.
XS
SM
MD
LG