Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 11:23

Працівники профтехосвіти збираються на акції протесту


Київ – Працівники професійно-технічної освіти погрожують Міністерству освіти й науки акціями протесту. Причина – у наказі міністра, згідно з яким у Києві фактично ліквідують три навчальних заклади профтехосвіти, які готують спеціалістів будівельного профілю.

Київський професійний ліцей будівництва і фітодизайну – єдиний заклад у Києві, де готують майбутніх квіткарів та озеленювачів. Через наказ Міністерства освіти цей навчальний заклад змушений поступитися своїми приміщеннями перед Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти.

Викладач ліцею Яна Плаксіна розповіла, що серед студентів – багато молоді з малозабезпечених родин. І якщо ліцей ліквідують, не лише викладачі, але й студенти опиняться у скрутному становищі. «Якщо ми покинемо цих дітей, у нас не буде ані будівельників, ані теслярів, ані квіткарів. Але що найгірше – не виключено, що ці діти опиняться на вулиці», – наголошує вона.

Училища обіцяють реорганізувати

Ліцей будівництва і фітодизайну в Міносвіти хочуть об’єднати з двома іншими профучилищами столиці (Київським вищим професійним училищем будівництва й автотранспорту та Вищим професійним училищем №26) – у Київське регіональне вище професійне училище будівництва.

У Міносвіти запевняють, що жодного викладача не звільнять, а студенти вчитимуться на своїх місцях. За словами керівника департаменту професійно-технічної освіти міністерства Тимофія Десятова, реорганізувати училища беруться тому, що всі три готують фахівців одного профілю. «Міністерством прийнято рішення, будуть виділені кошти для покращення матеріальної і технічної бази. Об’єднання викликане тим, що всі ці навчальні заклади однопрофільні, проте жодного учня чи викладача ми не скорочуємо – всі вони будуть працювати і вчитися», – зазначає він.

У Міносвіти вважають, що якість підготовки робітничих кадрів таким чином зросте.

Три в одному: якою буде якість освіти?

Натомість у Київській асоціації працівників профтехосвіти кажуть, що варто очікувати протилежного. «Всі три навчальні заклади мають проектну потужність, яка забезпечує ту кількість учнів, яка і є в цих навчальних закладах. Якщо один із них закривають, і учнів переводять на базу інших двох, то проектної потужності не вистачає», – зауважує голова асоціації Катерина Мірошниченко.

Працівники профтехучилищ, які мають об’єднати, припускають, що у міністерстві хочуть загарбати їхню територію, неподалік від центру столиці. Натомість у Міносвіти запевняють, що звільниться лише одне приміщення – для Інституту інноваційних технологій. Інші використовуватимуть як приміщення нового навчального закладу.

Водночас працівники училищ налаштовані рішуче, і вимагають щонайменше пояснення від міністерства. Якщо у відомстві не підуть на контакт, уже з 9 серпня і викладацькі колективи, і студенти можуть вийти на акції протесту.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG