Доступність посилання

ТОП новини

Наомі Кемпбелл дає свідчення в суді щодо Сьєрра-Леоне


Американська актриса Міа Ферроу сьогодні виступала свідком на суді в Гаазі у справі колишнього президента Ліберії Чарльза Тейлора, якого звинувачують у воєнних злочинах.

За словами Ферроу, британська модель Наомі Кемпбелл розповіла їй про те, що в 1997 році в ПАР Тейлор подарував їй великий необроблений діамант.

Сама Кемпбелл, яка давала свідчення в суді минулої п’ятниці, спростувала цей факт і стверджувала, що після вечері з Тейлором невідомі передали їй кілька невеликих каменів. За словами моделі, вона не знала, від кого це подарунок, і була невпевнена, що це діаманти.

Звинувачення вважає, що колишній ліберійський лідер незаконно постачав зброю і віддавав накази повстанцям у сусідній африканській державі Сьєрра-Леоне, які вбили тисячі людей під час громадянської війни 1992–2002 років. Як стверджують прокурори, зброю він купував на доходи від незаконної торгівлі діамантами.

Тейлор усі звинувачення відкидає.

У створеному за рішенням Ради Безпеки ООН Спеціальному суді у справах Сьєрра-Леоне колишньому лідерові Ліберії висунули 11 звинувачень у воєнних злочинах, пов’язаних із конфліктами в Ліберії та Сьєрра-Леоне, внаслідок яких загинули понад 250 тисяч людей.

Суд працює у столиці Ліберії Фрітауні, але справу колишнього керівника цієї країни вирішили розглядати в Гаазі в Нідерландах.
XS
SM
MD
LG