Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 01:39

Мiлiцiя викрила групу чорних трансплантологiв за участю українських хірургів


Українськi правоохоронцi припинили дiяльнiсть транснацiонального угруповання «чорних» трансплантологiв, у роботi якого брали участь українськi хiрурги з київської клініки імені Шалімова. Як повідомив керівник департаменту боротьби з кiберзлочиннiстю та торгiвлею людьми МВС Юрiй Кучер, це угруповання працювало близько трьох рокiв, вербуючи громадян України, Росiї, Молдови, Бiлорусi та Узбекистану й перевозячи їх до Азербайджану та Еквадору для трансплантацiї органiв реципiєнтам з Iзраїлю.

За словами Кучера, до складу злочинної групи входили 12 осiб, а очолював органiзацiю iзраїльський пiдданий. «У цiй схемi були задiянi четверо провiдних лiкарiв однiєї з київських клiнiк – iнституту Шалiмова», – заявив вiн.

Заарештували чотирьох учасникiв угруповання. З’ясовано, що донорами були близько півсотні людей. Бiльшiсть донорiв – здоровi жiнки вiд 18 до 25 рокiв.

«Встановлено до 50 донорiв, кожен з яких отримував за продаж своєї нирки 10 тисяч доларів. Реципiєнтам такi операцiї коштували 100-150 тисяч доларів», – заявив Кучер. За кожну операцiю українськi хiрурги отримували вiд 15 до 20 тисяч доларів.

Як заявили в міліції, загальний обсяг коштiв цього злочинного бiзнесу становив близько 18 мільйонів доларів на рiк.

Наразі стосовно членів угруповання порушили кримінальну справу за частиною 2 статті 149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу України.

Кучер наголосив, що в цiєї кримiнальної справи є перспективи розслiдування i передання до суду.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG