Доступність посилання

ТОП новини

На Тернопільщині викрили викладачів, які продавали студентів у трудове рабство за кордон


Працівники відділу боротьби з міжнародними організованими злочинними групами УБОЗ Управління МВС в Тернопільській області викрили організоване злочинне угруповання у складі викладачів одного з місцевих вишів, які вивезли за межі України 46 студентів з метою їх подальшої трудової експлуатації.

За повідомленням Департаменту зв’язків із громадськістю МВС України, до складу злочинної групи входило шестеро осіб. Навесні цього року організатор разом з іншими учасниками злочинної групи та знайомим іноземцем «запрошували» молодих людей під приводом платного проходження навчання та практики» виїхати за кордон у період з 12 червня по 5 вересня цього року.

Організатор групи, погрожуючи, що не зарахує проходження практики та не переведе на наступний курс, досягнув згоди студентів. Після цього зловмисник замовив у консульстві безкоштовні туристичні візи, за які наказав студентам заплатити йому по 140 євро.

Учасники злочинної групи вивезли 46 студентів за кордон. Там передали студентів та їхні закордонні паспорти іноземцеві, який в подальшому змусив їх працювати різноробочими на шкідливих для здоров’я роботах у готелях та закладах громадського харчування. Гроші за виконану студентами роботу легалізовувалися через численні туристичні фірми та переводилися у готівку, а в подальшому розподілялися між учасниками злочинної групи.

За фактом торгівлі людьми порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч.2 ст.149 «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини» Кримінального кодексу України.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG