Доступність посилання

ТОП новини
23 Березень 2019, Київ 10:51

Літня спека може тривати ще 5-7 років – вчені


Інститут гідрометеорології прогнозує, що сильна спека в літні періоди збережеться ще протягом 5-7 років. Про це повідомив директор інституту Володимир Осадчий.

За його словами, висока температура повітря в літній час пояснюється теорією циклічності кліматології. Як пояснив Осадчий, фази підвищення температури тривають понад 30 років, і наразі триває фаза підйому літніх температур, яка розпочалася ще в 1976 році.

«Із 2012 року почнеться повільна фаза спаду температур», – заявив директор Інституту гідрометеорології.

«Останні 5-7 років характеризуються дуже високими літніми температурами. Аналогічні літні температури спостерігалися влітку 1938 і 1948 років. Тоді середня літня температура сягала 39,4 градуса», – повідомив Осадчий.

Водночас, за його словами, це не означає, що наступне літо буде також «практично аномальним».

Крім того, Осадчий наголосив, що згідно з науковим дослідженням та спостереженнями, постійно підвищується середня температура в зимовий період.

Відповідаючи на запитання, чого очікувати громадянам України від майбутньої зими, він сказав: «Якщо враховувати, що дуже рідко повторювалися періоди холодної зими, то ймовірність того, що зима буде дуже холодною ... я б не сказав».

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG