Доступність посилання

ТОП новини

ООН: кількість жертв серед мирних афганців різко зростає


В Афганістані кількість мирних жителів, загиблих чи постраждалих внаслідок вибухів і нападів, за перші шість місяців цього року зросла на 31 відсоток порівняно з цим періодом минулого року. Про це йдеться в звіті ООН, оприлюдненому сьогодні.

За документом, із січня до червня цього року загинули близько 1,3 тисячі мирних афганців, майже дві тисячі були поранені.

Як заявив спеціальний представник ООН в Афганістані Стаффан де Містура, три чверті втрат серед мирного населення є результатом нападів повстанців – минулого року це було 53%, 12 відсотків спричинені діями сил коаліції – порівняно з 30% торік.

У неділю схожий звіт про кількість цивільних жертв оприлюднили в Кабулі афганські правозахисники, але їхні дані де в чому значно розбігаються з числами ООН.

Протягом цього року в Афганістані загинули 1 тисяча 325 цивільних осіб, що приблизно на 5 відсотків вище, ніж було на такий самий час минулого року, повідомила афганська Незалежна комісія з прав людини.

При цьому, за даними цієї організації, близько 68 відсотків із них загинули від рук повстанців і близько 23 відсотків внаслідок дій коаліційних військ.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG