Доступність посилання

ТОП новини

Єгипет на час рамадана «прискорить» захід Сонця


Єгипет тимчасово скасує літній час на період священного для мусульман місяця рамадана за ісламським календарем, щоб «прискорити» захід Сонця і скоротити час посту для вірних.

Як повідомив уряд цієї найбільшої за населенням арабської держави, стрілки годинників переведуть на годину назад у ніч із сьогодні на завтра, а після закінчення рамадана в першій декаді вересня знову повернуть на літній час до кінця місяця.

Практику скасування літнього часу на період рамадана в Єгипті здійснюють уже не вперше.

Протягом рамадана вірні мусульмани повинні, серед іншого, від сходу до заходу Сонця утримуватися від їжі і навіть пиття, а також від куріння й сексу.

Рамадан цього року в Єгипті починається сьогодні ввечері (в ісламському календарі дні змінюються з заходом сонця, а не опівночі) і протриває до вечора 9 вересня.

Окремі мусульманські країни, а в деяких випадках і окремі мусульманські громади самі визначають початок рамадана, виходячи або з фізичного спостереження першого серпика молодого місяця на небі, або з астрономічного обчислення цього моменту. Таким чином, за григоріянським календарем дата початку і кінця рамадана в різних країнах чи громадах може різнитися на день чи й два.
XS
SM
MD
LG