Доступність посилання

ТОП новини

ЄС: Росія має дотримуватися угоди про припинення вогню в Грузії


Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Катрін Аштон висловила занепокоєння у зв’язку з розміщенням російського зенітно-ракетного комплексу С-300 на території самопроголошеної Абхазії.

У заяві Аштон мовиться, що цей крок суперечить угоді про припинення вогню, укладеній після російсько-грузинського збройного конфлікту в серпні 2008 року за посередництва Євросоюзу, і може сприяти росту напруженості в регіоні.

Про розміщення комплексу С-300 в Абхазії стало відомо напередодні, про це заявив командувач ВПС Росії Олександр Зелін.

Водночас сьогодні МЗС Росії оприлюднило заяву свого офіційного представника Андрія Нестеренка про те, що розміщення комплексу С-300 в Абхазії не порушує жодних міжнародних зобов’язань Росії.

За словами Нестеренка, російська військова співпраця з Абхазією і Південною Осетією не є новиною і не є секретом. «Вона здійснюється на основі відповідних міждержавних двосторонніх угод з єдиною метою – забезпечити безпеку молодих закавказьких республік і стабільність у регіоні в цілому. Актуальність цього більш ніж очевидна з урахуванням трагічних подій серпня 2008 року і реваншистських устремлінь Тбілісі, що зберігаються до цього дня», – сказав речник.

Міністерство закордонних справ Грузії звинуватило Росію в порушенні угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року.

За цією угодою, зокрема, Росія мала вивести свої війська з Грузії до рівня, що передував конфліктові.

Росія тепер заявляє, що, визнавши самопроголошену незалежність Південної Осетії й Абхазії, вона вже не вважає ці сепаратистські грузинські регіони за частини території Грузії, а тому перебування в них великих кількостей російських військ, із погляду Москви, не суперечить тому зобов’язанню.
XS
SM
MD
LG