Доступність посилання

ТОП новини

Бойові батальйони Сполучених Штатів виводять із Іраку


Бригадний генерал Ніклас Тольятос віддає салют останній бойовій бригаді, яка покинула Ірак і перейшла до Кувейту 18 серпня 2010 року
Бригадний генерал Ніклас Тольятос віддає салют останній бойовій бригаді, яка покинула Ірак і перейшла до Кувейту 18 серпня 2010 року
Масштабна американська збройна кампанія в Іраку тривалістю сім з половиною років завершується. В ніч на сьогодні останнє велике бойове з’єднання армії США залишило територію Іраку. Телебачення продемонструвало, як кордон Іраку та Кувейту перетнули військовослужбовці четвертої бригади другої піхотної дивізії.

Водночас Пентагон не підтвердив, що цей крок мав би означати дострокове припинення участі військ США в бойових діях в Іраку. Представник американського військового відомства підкреслив, що офіційне закінчення операції «Іракська свобода» заплановане, як і раніше, на кінець цього місяця.

Офіційний представник держдепартаменту Філіп Кроулі сказав, що американська участь в іракських подіях буде менш нав’язливою і більше спрямовуватиметься на розв’язання проблем цивільного населення.

Тим часом посол США в Іраку Крістофер Гілл, який завершує виконання своїх повноважень і передає справи Джеймзові Джеффрі, заявив: «Ситуація з безпекою залишається дуже складною, але надалі поліпшуватиметься. Іракські сили здатні впоратися з цими питаннями. Вони матимуть проблеми, будуть помилки. Ми теж їх припускалися. Вони вчитимуться на своїх помилках так, як ми вчилися на своїх, і, я гадаю, ви побачите поліпшення ситуації у сфері безпеки».

Президент Сполучених Штатів Барак Обама, виступаючи з промовою на зборах ветеранів-інвалідів в Атланті, штат Джорджія, на початку серпня підтвердив, що військова місія США в Іраку буде завершена, як і планувалося, 31 серпня цього року, а присутність США в Іраку буде замінена з військової на цивільну.

Барак Обама розраховує, що зусилля дипломатів будуть достатніми для проведення політики на Близькому Сході. Президент США також нагадав, що він оголосив про зміну іракської стратегії практично відразу після вступу на посаду. «Я дав зрозуміти, що американська військова місія в Іраку триватиме до 31 серпня 2010 року, і зараз ми точно виконуємо розклад», – зазначив Обама.

Після виведення усіх бойових підрозділів близько 50 тисяч американських військових залишатимуться в Іраку до кінця 2011 року для того, щоб допомогти іракським збройним силам і поліції повністю взяти на себе відповідальність за безпеку в країні. Технічне визначення ролі цих бригад – «консультувати і допомагати».

Протягом семи з половиною років воєнних операцій в Іраку загинули 4 тисячі 419 військових США.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG