Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 20:04

БЮТ побоюється узурпації Партією регіонів влади в Києві


Ініціатива Партії регіонів ліквідувати в Києві районні ради є спробою узурпації влади в столиці, заявляють у БЮТ.

«Керівництво КМДА хоче спростити контроль над містом, і це стане можливим, коли з системи місцевого самоврядування «викинуть» депутатів місцевих рад. Тоді Партія регіонів безперешкодно контролюватиме всі фінансові ресурси столиці, ухвалюватиме будь-які рішення без урахування думки громади, тобто вчинятиме те, що не має нічого спільного з демократією та розвитком місцевого самоврядування», – йдеться в спільній заяві депутатської фракції БЮТ у Київраді та столичного осередку партії «Батьківщина».

Бютівці заявляють, що Партія регіонів не має підтримки в киян. «Партія регіонів не має ані найменшого шансу отримати більшість у райрадах у результаті проведення виборів, а оскільки головами райдержадміністрацій можуть бути лише голови райрад – не зможе й очолити виконавчу владу в районах. Ось істинна причина бажання Партії регіонів ліквідувати райради», – мовиться в заяві.

Крім того, наголошують опозиціонери, ініціатива Партії регіонів ліквідувати райради в Києві суперечить Хартії місцевого самоврядування, ратифікованій Верховною Радою, а також закону про місцеве самоврядування.

У БЮТ нагадали, що для того, щоб ліквідувати райради в Києві, згідно з рішенням Конституційного суду від 13 червня 2001 року, Верховна Рада має внести зміни до закону про столицю. Також за відповідне рішення повинні проголосувати депутати Київради.

Раніше деякі ЗМІ повідомляли про намір Партії регіонів ліквідувати райони, а відповідно і районні ради Києва. Проте в ПР цю інформацію спростували.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG