Доступність посилання

ТОП новини

Грецькі археологи заявляють, що знайшли палац Одіссея


Команда грецьких археологів заявляє, що виявила на острові Ітака палац Одіссея, що, за їхніми словами, свідчить про те, що епічний герой Гомера був реальним. Про це повідомляє британське видання Daily Telegraph.

Як повідомив професор Іоаннінського університету Танасіс Пападопулос, він і його команда виявили залишки триповерхової будівлі зі сходами, вирізаними з каменю, та фрагментами посуду. За словами вчених, палац датується восьмим століттям до нашої ери, приблизно в цей період Одіссей був царем Ітаки.

Планування палацу, де професор Пападопулос і його команда вели розкопки протягом 16 років, дуже схоже на палаци, виявлені в Мікенах, Пілосі та інших давніх містах.

Із заявами археологів можуть не погодитися інші вчені, які вважають, що Одіссей, як і інші герої Гомерового епосу, такі як, Гектор та Ахілл, є цілком вигаданими.

Ще однією складністю для ідентифікації належності палацу є те, що деякі вчені сумніваються в тому, що сучасна Ітака і є тим місцем, де панував Одіссей.

За «Одіссеєю» Гомера, Одіссею знадобилося 10 років для того, щоб повернутися додому в Ітаку після троянської війни. За відсутності царя в його палаці бешкетували наречені Пенелопи, які думали, що цариця овдовіла й тепер зобов’язана обрати одного з них собі за чоловіка. Повернувшись, Одіссей розправився з суперниками і відновив свою владу.
XS
SM
MD
LG