Доступність посилання

ТОП новини

Посол Німеччини: від цих виборів залежить авторитет України


Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот вважає, що місцеві вибори матимуть вирішальне значення для майбутнього авторитету України.

Про це він сказав в інтерв`ю газеті «КоммерсантЪ-Украина».

Посол відзначив, що вітає той факт, що Президент України Віктор Янукович бачить необхідність у зміні закону в його нинішньому вигляді. «Важливо, щоб місцеві вибори в жовтні пройшли відповідно до демократичних стандартів. Це позначиться безпосередньо на авторитеті України», – сказав посол і додав, що вже розмовляв із цього приводу з людьми, відповідальними за те, що відбувається в політичному житті України.

Дипломат також вважає, що на користь України запросити на місцеві вибори спостерігачів від ОБСЄ.

«Є питання до українського керівництва: чи запросить воно на ці місцеві вибори спостерігачів від ОБСЄ? Хоча це й не прийнято, я думаю, в даному випадку це було б на користь країни. У будь-якому разі я виходжу з того, що на виборах будуть національні спостерігачі від недержавних організацій», – сказав посол.

Він також вважає, що в Конституцію України потрібно вносити певні поправки. «Головне, щоб реформи проводилися відповідно до Конституції, і була створена ефективна система заборон і противаг. Не можна допустити, щоб законодавча влада стала фактично частиною виконавчої. Яким чином позбавити процес законотворчості від постійного втручання, телефонних дзвінків, вказівок виконавчої і законодавчої влади?», – сказав Гаймзьот.

Також, за його словами, важливо, аби в новій Конституції збереглися права Верховної Ради, зокрема із затвердження державного бюджету.

«Чи буде в результаті посилена роль Президента або Прем`єр-міністра – це питання має вирішувати сама Україна. Принципове питання – чи вдасться Україні звільнитися від стилю командного управління «зверху вниз» і надати суспільству й економіці можливість подальшого демократичного розвитку – поки що залишається без відповіді», – додав дипломат.
XS
SM
MD
LG