Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську вперше проходить Свято хліба


На Святі хліба в Івано-Франківську
На Свято хліба в обласному центрі Прикарпаття в неділю представили свою продукцію пекарі і кондитери понад двадцяти пекарень і цехів Івано-Франківська, а також Львівщини і Закарпаття, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Ідея проведення такого свята виникла під час одного з фестивалів «Прикарпатський вернісаж», коли великий інтерес серед людей викликала виставка хлібобулочних виробів. Сьогодні це вже окремий фестиваль хліба. Асортимент виробів ніхто не візьметься підрахувати – тут хліб і короваї, тістечка і торти, пляцки і медівники, завиванці і крендельки.

За словами керівника Гільдії приватних пекарів і кондитерів міста, депутата міської ради Ростислава Кукуруза, такі фестивалі дуже популярні за кордоном, вони приносять користь і виробникам, і споживачам, бо популяризують як традиційну продукцію, так і нову.

На фестивалі її можна побачити, скуштувати, придбати. І навіть записати рецепти від майстрів. Хоча останні стверджують: секрет не в пропорціях, а у вкладеній у виріб душі.

Новинкою для івано-франківців став хліб за фінськими рецептами – такий незабаром надійде у продаж.

Фестиваль проходить у парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка. Поряд, на сцені – театралізоване дійство за участю понад ста виконавців. В програмі – і обряд обжинок, і фольклорні виступи, і естрада.

За підсумками Свята хліба буде названий найкращий коровай і найкращий торт. Хоча переможці будуть символічні, адже вся виставлена на ярмарку продукція – унікальна на вигляд і смак.

Організатори Свята хліба – Івано-Франківський міськвиконком та Гільдія приватних пекарів і кондитерів міста.
XS
SM
MD
LG