Доступність посилання

ТОП новини

Суперечлива книжка німецького фінансиста спричинила політичний скандал


Член правління Федерального банку Німеччини Тіло Саррацин представив у Берліні свою книжку «Німеччина самоліквідується», в якій однією з головних мішеней є мігранти з мусульманських країн.

Ще не прочитана книжка, як і колишні висловлювання Саррацина, викликали в Німеччині шквал критики.

65-літній Тіло Саррацин заявив на презентації книжки у Берліні: «Проблеми сконцентровані на групі мігрантів з мусульманських країн, що нараховує, за різними даними, від 4 до 6 мільйонів чоловік. І в другому і навіть у третьому поколінні в цій групі освітній ценз і участь у трудовій діяльності залишається набагато нижчим за рівень не тільки місцевого населення, але і всіх інших груп мігрантів». Висока народжуваність у цій групі в поєднанні з постійним зниженням народжуваності у корінного населення становить, на думку автора книжки, загрозу для Німеччини.

Голова турецької громади в Німеччині Кенан Колат звинуватив Саррацина в розпалюванні расової ворожнечі, а його заяви назвав «інтелекуальним расизмом».

Сьогодні стало відомо, що президія опозиційної Соціал-демократичної партії Німеччини ухвалила рішення почати процес виключення Саррацина зі своїх лав.

Напередодні канцлер Німеччини Анґела Меркель висловилася за розгляд правлінням Бундесбанку питання про перебування Саррацина в цьому органі. Засідання правління банку почалося сьогодні о 14:00 за місцевим часом.

Минулого року після публічних заяв схожого змісту правління Федерального банку Німеччини вже позбавило Саррацина його тодішньої основної функції, контролю за грошовим обігом, залишивши йому деякі менш важливі повноваження.
XS
SM
MD
LG