Доступність посилання

ТОП новини
08 грудня 2019, Київ 23:45

Суперечлива книжка німецького фінансиста спричинила політичний скандал


Член правління Федерального банку Німеччини Тіло Саррацин представив у Берліні свою книжку «Німеччина самоліквідується», в якій однією з головних мішеней є мігранти з мусульманських країн.

Ще не прочитана книжка, як і колишні висловлювання Саррацина, викликали в Німеччині шквал критики.

65-літній Тіло Саррацин заявив на презентації книжки у Берліні: «Проблеми сконцентровані на групі мігрантів з мусульманських країн, що нараховує, за різними даними, від 4 до 6 мільйонів чоловік. І в другому і навіть у третьому поколінні в цій групі освітній ценз і участь у трудовій діяльності залишається набагато нижчим за рівень не тільки місцевого населення, але і всіх інших груп мігрантів». Висока народжуваність у цій групі в поєднанні з постійним зниженням народжуваності у корінного населення становить, на думку автора книжки, загрозу для Німеччини.

Голова турецької громади в Німеччині Кенан Колат звинуватив Саррацина в розпалюванні расової ворожнечі, а його заяви назвав «інтелекуальним расизмом».

Сьогодні стало відомо, що президія опозиційної Соціал-демократичної партії Німеччини ухвалила рішення почати процес виключення Саррацина зі своїх лав.

Напередодні канцлер Німеччини Анґела Меркель висловилася за розгляд правлінням Бундесбанку питання про перебування Саррацина в цьому органі. Засідання правління банку почалося сьогодні о 14:00 за місцевим часом.

Минулого року після публічних заяв схожого змісту правління Федерального банку Німеччини вже позбавило Саррацина його тодішньої основної функції, контролю за грошовим обігом, залишивши йому деякі менш важливі повноваження.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG