Доступність посилання

ТОП новини

Політреформа-2004 проводилася з порушенням процедури – Мін’юст


У Міністерстві юстиції України вважають, що при проведенні конституційної реформи 2004 року була порушена процедура внесення змін до Основного закону. Як повідомив сьогодні міністр юстиції Олександр Лавринович, відомство вже підготувало відповідний висновок у відповідь на запит Конституційного Суду України.

«При внесенні змін 2004 року не дотримувалася ця процедура, яку визначає Конституція з обов’язковим конституційним контролем щодо зміни кожної норми, пропонованої до Основного закону», – заявив міністр.

8 грудня 2004 року Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Конституції, що передбачає перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління, формування уряду коаліцією депутатських фракцій, продовження терміну повноважень парламенту до п’яти років.

Закон розширює повноваження Верховної Ради, яка отримала право призначати прем’єр-міністра, міністрів оборони, закордонних справ за поданням Президента, а також за поданням прем’єра – інших членів уряду.

У липні цього року до Конституційного Суду надійшло подання 252 народних депутатів щодо конституційності закону «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року. 26 липня КСУ відкрив провадження за цим поданням.
XS
SM
MD
LG