Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 21:43

Бог не створював Всесвіт, вважає всесвітньо відомий британський фізик


То не Бог створив Всесвіт – «Великий вибух» був неминучим наслідком дії законів фізики, пише у своїй новій книзі, яка побачить світ 9 вересня, видатний британський фізик Стівен Гокінґ.

У книзі «Великий задум» (The Great Design), написаній у співавторстві з американським фізиком Леонардом Млодіновим, Гокінґ заявляє, що низка нових теорій «зробила творця Всесвіту непотрібним».

«Завдяки тому, що існує гравітація, Всесвіт може й буде створювати себе з нічого. Стихійне створення – ось причина, через яку існує щось, а не нічого; причина, через яку існує Всесвіт, через яку існуємо ми», – цитує вченого агентство «Ройтерз». «Не потрібно звертатися до Бога, щоб той включив Всесвіт», – вважає Гокінґ.

Британський учений, якому зараз вже 68 років, здобув світове визнання у 1988 році завдяки книзі «Коротка історія часу», в якій він розповідає про створення Всесвіту. Стівен Гокінґ відомий також завдяки своїм роботам у вивченні чорних дір, космології та квантової гравітації.

Британський вчений може розмовляти тільки за допомогою синтезатора мови, а також потерпає від бокового аміотрофічного склерозу, через який він практично повністю паралізований. Хвороба почала проявлятися, коли Гокінґу було близько 20 років, проте він не залишив кар’єру вченого і зміг стати одним з провідних фізиків у світі.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG