Доступність посилання

ТОП новини

Скількох українців прослуховують спецслужби? (Огляд преси)


Київ – Міністр освіти і науки Дмитро Табачник та народний депутат Вадим Колесніченко діють в Україні як виконавці антиукраїнської політики Кремля, стверджує дописувач газети «День». Він нагадує, що в цій ситуації особлива відповідальність лягає на Президента Віктора Януковича, гаранта державного суверенітету та територіальної цілісності країни. Якщо він не розуміє небезпеки антиукраїнської гуманітарної політики для самого існування державності України, то не може виконувати функції Президента України. Якщо ж Янукович свідомий цієї небезпеки і не вживає заходів для її усунення, то він чинить злочин проти української держави, який кваліфікується як державна зрада. Про це наголошується в статті «Українська незалежна державність як історична закономірність».

Щороку в Україні спецслужби отримують 20 тисяч дозволів на прослуховування громадян. Для порівняння: у Німеччині та Франції ця цифра не перевищує тисячі дозволів. У цих країнах отримати дозвіл значно складніше, і процедура контролю за спецслужбами жорсткіша. Тому, як наголошує «Газета по-українськи», в Україні потрібно запровадити необхідні норми і виписати чітко в законі гарантії проти зловживань. Бо якщо спецслужби не обмежувати й не контролювати, вони зловживатимуть. Зараз же органи можуть прослуховувати кого завгодно. Кого найчастіше? Про це видання розповідає в матеріалі «Найбільше прослуховують політиків, бізнесменів, журналістів».

Незважаючи, що Міністерство освіти й науки України з 20 серпня почало доставляти підручники до шкіл, навчальних книжок на всіх не вистачає, а деякі ще взагалі не надрукували. Натомість Міносвіти збирається випускати електронні версії підручників замість друкованих. Однак, як зауважує газета «Вечірній Київ», вартість обладнання, яке дозволить користуватися електронною версією підручника, на ринку коштує приблизно 3000 гривень. Чи зможуть батьки із середнім заробітком придбати такий підручник для своєї дитини? Журналісти сумніваються.

Внаслідок підмиву водами правого берега Західного Бугу Україна щороку втрачає кілька гектарів своєї території. Біді можна зарадити, але на це катастрофічно бракує коштів. Однак, якщо їх не знайти, то, крім втрачених територій, внаслідок розмиву берегів у руслах річки можуть з’явитися острови, які спричинять нові прикордонні проблеми. Про це наголошує газета «Голос України» у публікації «Вирви на польському кордоні».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG