Доступність посилання

ТОП новини

Рівненський авторемзавод: півтора року – без роботи і зарплати


Пікет працівників Рівненського авторемзаводу під Рівненською облдержадміністрацією, 9 вересня 2010 року

Рівне – Працівники державного підприємства «Рівненський авторемзавод» мають намір пікетувати Міноборони і погрожують блокувати дороги, якщо найближчим часом їм не повернуть борги із заробітної плати. До таких радикальних дій людей змушує вдатися безвихідь. Упродовж року вони не отримали жодної копійки. Щоправда, не мали й роботи.

Рівненський авторемзавод спеціалізується на ремонті військової та іншої автомобільної техніки. Третина усього боргу із заробітної плати, який накопичився у Рівненській області, – баласт авторемзаводу від Міноборони.

Це відомство впродовж багатьох років не забезпечує роботою своїх підопічних, однак і не збирається їх звільняти через ліквідацію підприємства, розповідають робітники, котрі вийшли на пікет:

– Траву щипаємо, ходимо...

– Як немає що робити, то й нічого не робимо. Замітаємо, фарбуємо...

– Але за 5 років ми зберегли завод, не розграбували його.


На заводі майже 200 осіб. Заборгованість перед кожним – від 10 до 20 тисяч гривень. Марія Бондар каже: нехай би офіційно звільнили, але віддали належне: 16 тисяч гривень. «Мені заплатили за січень 2009 року, і більше нічого не отримувала», – скаржиться вона.

Завод виграв суд у Міністерства оборони, за яким міністерство повинне виплатити працівникам за раніше виконані роботи 14 з половиною мільйонів гривень. Виплатило лише невелику частку – і то після того, як із аукціону, всупереч протестам людей, продали 200 квадратних метрів прохідної за 700 тисяч гривень. Це нелогічно і надто дешево, говорить голова профспілки заводу Євгенія Білощук .

Вихід є, але його не бачать?

На території підприємства зберігається автомобільна техніка, яка до сьогодні має попит на ринку. Але її не дозволяють віддати в розпорядження трудового колективу, щоб можна було завантажити виробництво. Тож у разі подальшої відсутності замовлень працівники вимагають офіційного звільнення, повідомила Євгенія Білощук.

«Шостий рік відсутнє державне замовлення і фінансування, – наголошує вона. – Люди втомилися відстоювати свої трудові права і соціальні гарантії. Якщо Міноборони планує зберегти державне підприємство і хоче на ньому розмістити свої замовлення, то нехай спочатку звільнить усіх згідно з трудовим законодавством і вкладе нові трудові угоди з тими, хто ще потрібен на заводі».

Дії Міноборони досі зводилися до періодичної заміни директорів і до перекидання підприємства під крило своїх дочірніх структур. Шість років тому завод без відома трудового колективу був переданий концерну «Техвоєнсервіс».

Тепер заводу пророкують нового власника – державне підприємство «Інвестжитло», функції якого не пов’язані з профілем авторемзаводу, а лише з реалізацією майна. З цього приводу Головне контрольно-ревізійне управління зробило застереження про загрозу втрати земель Міноборони (13 гектарів у центрі Рівного). Працівники ж вважають, що завод хочуть знецінити, щоб згодом придбати за безцінь.

Днями на підприємстві відбулася чергова заміна директора. Але працівники заводу кажуть, що порушення умов колективного договору тривають.

Заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко запевнив, що влада домагатиметься приїзду до Рівного міністра оборони, який повинен переконатися, чи підприємство у робочому стані, і вирішити проблему.

«Якщо ми справилися з банкротом – управлінням будівництва РАЕС (сім років не виплачували там зарплати, але вже більше мільйона погасили,– то ми знайдемо можливість і на вашому, ще практично діючому підприємстві, це питання вирішити», – переконував Анатолій Юхименко.

Якщо ж авторемонтникам повернуть борги, Рівне отримає мільйон гривень бюджетних надходжень за рахунок податків із доходів фізичних осіб.
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG