Доступність посилання

ТОП новини

Франція не пристане на «диктат» Європарламенту щодо ромів – міністр


Міністр у справах імміграції Франції Ерік Бессон дав знати, що Франція не має наміру виконувати резолюцію Європейського парламенту з закликом до Парижа «негайно» зупинити депортацію ромів із Румунії й Болгарії на батьківщину.

«Європейський парламент заслуговує на повагу, та він перевищив свої повноваження, і ми, звичайно ж, жодним чином не зобов’язані приставати на такий політичний диктат», – заявив він, перебуваючи сьогодні в Бухаресті.

А міністр із європейських справ Франції П’єр Леллуш, який теж перебував у Румунії, закликав Бухарест терміново розробити план інтеграції своїх ромів у суспільство.

За його словами, Європейський Союз надасть на втілення такого плану до 1 мільярда євро.

Раніше сьогодні у Страсбурзі Європарламент ухвалив резолюцію, якою закликав Францію «негайно» зупинити суперечливу практику депортації ромів.

Уряд французького президента Ніколя Саркозі від минулого місяця почав відправляти додому сотні ромів, які як громадяни країн ЄС, Румунії й Болгарії, котрі мають право на вільне пересування в Євросоюзі, переселилися до Франції і влаштували там нелегальні табори.
XS
SM
MD
LG